1. Aktualności
  2. Świat
Stany Zjednoczone Ameryki

Emmi otworzyło nowy zakład w USA

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© emmi

Szwajcarski gigant mleczarski rozwija swoją działalność w zakresie specjalności serowych specjalistycznych w USA, będącym jej największym rynkiem eksportowym. Wczoraj w Stoughton w stanie Wisconsin amerykańska spółka zależna, Emmi Roth, otworzyła ultranowoczesny zakład zajmujący się zrównoważoną produkcją i pakowaniem. Nowy zakład zlokalizowany jest na terenie o powierzchni ponad 14 600 m2.

– Emmi od ponad wieku łączy tradycyjne rzemiosło produkcji serów z niepowtarzalnym smakiem, wyjątkową jakością i innowacyjnością. Ta inwestycja pozwoli nam skonsolidować nasz kluczowy filar strategiczny – serowe specjalności – na naszym największym rynku eksportowym, ponieważ będziemy mogli szybciej wprowadzać innowacje na rynek i reagować na wymagania naszych klientów z większą elastycznością – powiedziała Ricarda Demarmels, Dyrektor Generalna Grupy Emmi.

Czerpanie z synergii i zwiększanie elastyczności

Emmi Roth prowadzi trzy zakłady produkcyjne w stanie Wisconsin, zaopatrując klientów detalicznych i gastronomicznych w całym kraju w wysokiej jakości specjalności serowe, zarówno produkowane lokalnie, jak i importowane ze Szwajcarii. Od przejęcia firmy Athenos, lidera na amerykańskim rynku fety, w 2021 r., Emmi Roth może czerpać z synergii w działalności rynkowej i dystrybucji. W efekcie potrzeba rozbudowy mocy przerobowych i dystrybucyjnych stała się koniecznością. 

Dzięki wewnętrznemu przetwarzaniu i pakowaniu sera wydajność zostanie zwiększona, a procedury i logistyka zostaną uproszczone. Transport zostanie ograniczony, co z kolei zmniejszy emisję gazów cieplarnianych. 

Nowy obiekt zasilany jest energią elektryczną, co pomoże Emmi zbliżyć się do osiągnięcia celu netZERO 2050. Na miejscu stworzono także około 125 zupełnie nowych, ergonomicznych stanowisk pracy.

Warte przeczytania