1. Aktualności
  2. Polska
Stany Zjednoczone Ameryki

Coca-Cola zbuduje zakład mleczarski za 650 mln USD

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© coca-cola

Coca-Cola ogłosiła, że wybrała Webster w stanie Nowy Jork jako preferowaną lokalizację nowego zakładu produkcyjnego produktów marki Fairlife w ramach dalszej ekspansji marki na rynku północno-wschodnich USA. Nowy zakład o powierzchni około 100 akrów będzie zlokalizowany w mieście Webster, na obrzeżach Rochester i ma zaopatrywać się u lokalnych spółdzielni mleczarskich w celu produkcji wysokiej jakości napojów mlecznych Fairlife. Tym samym Coca-Cola rozwija część biznesu już generującego przychody 1 mld USD.

Prezes Fairlife, Tim Doelman powiedział: – Popyt konsumentów na produkty Fairlife jest najwyższy w historii, a nowy zakład produkcyjny pozwoli nam znacznie zwiększyć moce produkcyjne i zapewnić produkty Fairlife jeszcze większej liczbie gospodarstw domowych w całym kraju. Ponieważ nadal rozwijamy się na północnym wschodzie, bliskość Webster i dostęp do najlepszych w swojej klasie hodowców bydła mlecznego sprawiają, że jest to doskonała lokalizacja do wspierania naszej następnej fazy wzrostu w regionie i poza nim. Jesteśmy szczerze wdzięczni za współpracę gubernator Hochul i jej administracji w całym tym procesie.

Przemysł mleczarski jest największym sektorem rolniczym stanu Nowy Jork i ma znaczący wkład w gospodarkę stanu. Miasto Webster jest dobrze usytuowane pomiędzy spółdzielniami mleczarskimi w regionach Rochester i Niagara, z okoliczną ludnością, która ma odpowiednie doświadczenie w pracy w zakładach produkcji żywności i napojów, co czyni je idealnym miejscem do ekspansji Fairlife.

– Decyzja Fairlife o rozszerzeniu działalności w hrabstwie Monroe oznacza kolejny rozdział w historii sukcesów rolniczych Nowego Jorku – powiedziała gubernator stanu Kathleen Hochul. – Przemysł mleczarski jest kluczowym motorem ekonomicznym naszego stanu, a inwestycja Fairlife o wartości 650 milionów dolarów stworzy miejsca pracy. Pochodzę z rodziny hodowców bydła mlecznego w Irlandii i jestem dumna, że zapewniłam sobie tę wielką szansę na umieszczenie naszego stanu jako jednego z czołowych producentów nabiału w kraju.

Wmurowanie kamienia węgielnego i budowa nowego obiektu mają rozpocząć się w IV kwartale 2023 r., po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń. Przewiduje się, że obiekt zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2025 r.

Firma Fairlife powstała w 2012 roku z przekonaniem, że mleko i jego naturalne właściwości zdrowotne można doskonalić i wykorzystać do tworzenia produktów o doskonałym smaku, które odżywiają konsumentów i pasują do ich nowoczesnego stylu życia. Od tego czasu firma przekroczyła 1 mld USD rocznej sprzedaży detalicznej i oferuje szeroką gamę produktów, w tym ultrafiltrowane mleko Fairlife, koktajle proteinowe Core Power i koktajle zastępujące posiłek Fairlife Nutrition Plan.

Coca-Cola Company jest strategicznym partnerem Fairlife od momentu jej powstania w 2012 r., poprzez ostateczne przejęcie jej przez firmę w 2020 r.

Warte przeczytania