1. Aktualności
  2. Świat
Chiny

Danone zwiększa obecność w segmencie żywności specjalnego przeznaczenia

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski

W ramach strategii Danone wprowadził na rynek chiński swoje pierwsze produkty marki Fortimel w kategorii żywności specjalnego przeznaczenia medycznego dla dorosłych (FSMP). Fortimel został opracowany, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe pacjentów w trakcie rekonwalescencji po operacjach chirurgicznych lub po chorobach niezakaźnych takich jak rak i udar. Nowa linia produktów, która będzie produkowana w Chinach, łączy wieloletnie doświadczenie firmy Danone w zakresie żywienia medycznego z wglądem w preferencje i potrzeby chińskich pacjentów.

W miarę starzenia się społeczeństwa chińskiego i wzrostu występowania chorób przewlekłych coraz ważniejsze staje się zapewnienie odpowiedniej opieki żywieniowej także po wypisaniu ze szpitala. Po wyjściu ze szpitala żywność taka jak Fortimel może pomóc w zmniejszeniu ryzyka niedożywienia, gdy zapotrzebowania na składniki odżywcze nie można zaspokoić zwykłą żywnością.

Danone dostarcza już produkty do żywienia przez zgłębnik Nutrison i Peptisorb pacjentom, którzy nie mogą normalnie jeść ani połykać ze względu na stan lub chorobę do 90% najlepszych szpitali w Chinach za pośrednictwem firmy Nutricia, zapewniając specjalistyczne usługi zdrowotne na poziomie miast, prowincji i kraju .

Warte przeczytania