1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Zott Polska wybuduje największą farmę fotowoltaiczną w Opolu

Źródło: Zott Polska
Autor: Janusz Górski
© zott polska

6 listopada 2023 r. firma Zott Polska z siedzibą w Opolu, podpisała umowę na budowę farmy fotowoltaicznej o łącznej powierzchni zabudowy 2 ha. To inwestycja, wpisująca się w ogólną strategię firmy, której jednym z najważniejszych tematów jest zrównoważony rozwój.
Instalację fotowoltaiczną wykona firma MEB Technical. Inwestycja powstanie na terenie zakładu w Opolu przy ul. Chłodniczej.
Pomysł na inwestycję w zieloną energię i budowę farmy fotowoltaicznej zrodził się w 2021 r. Jednak cały proces przygotowania projektu oraz uzyskania stosownych pozwoleń na budowę trwał ponad 2 lata. 

Instalacja zajmie 1,2 ha powierzchni gruntowej oraz 0,8 ha powierzchni dachowej i osiągnie moc do 1564 kWp. Będzie to zatem największa tego typu inwestycja na terenie Opola.
– Budowa farmy fotowoltaicznej w naszym zakładzie to pierwsza z zaplanowanych dużych inwestycji mających na celu redukcję emisji CO2, która wpisuje się w działania firmy na rzecz ochrony środowiska. Dzięki niej, będziemy mogli pokryć ok. 10% rocznego zużycia energii elektrycznej – powiedział Rafał Rzepka, Dyrektor Zakładu Zott Polska.
Zrównoważony rozwój jest mocno zakorzeniony w strategii korporacyjnej Zott 2026+ jako jeden z ośmiu głównych tematów i obejmuje kilka obszarów, które koncentrują się nie tylko na klimacie i środowisku. Wykorzystanie energii odnawialnej w firmie przyczyni się do zwiększenia jej niezależności i stabilności energetycznej. Jest to też słuszny krok w obliczu rosnącej świadomości społecznej dotyczącej znaczenia odnawialnych źródeł energii w dobie globalnego ocieplenia.
Planowany termin zakończenia budowy to 31 maja 2024 r.

© zott polska

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania