1. Aktualności
  2. Świat
Kanada

Kanadyjscy mleczarze prognozują

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© saputo

Przedstawienie w firmie Saputo wyników finansowych za 2022 r. dla roku obrachunkowego kończącego się 31 marca br., było okazją do przedstawienia prognoz na obecny rok w światowym i lokalnym mleczarstwie.

Zarząd spodziewa się, że oddziaływanie podwyższonej inflacji będzie rzutować na koszty produkcji. Dodał również: – Oczekujemy, że globalny popyt na produkty mleczne wzrośnie, ale słabnący popyt w USA negatywnie wpłynie na nasze wolumeny, a także efektywność operacyjną i absorpcję kosztów stałych na rynku amerykańskim. Spodziewamy się, że spadek cen serów i składników mlecznych będzie miał negatywny wpływ na sektor międzynarodowy.

Firma planuje utrzymać nakłady inwestycyjne na podobnym poziomie dzięki optymalizacjom, zwiększaniu mocy produkcyjnych oraz ciągłym inwestycjom w automatyzację.

Saputo uzyskało przychody w wysokości 12,089 mld euro (po przeliczeniu z dolara kanadyjskiego na dzień 31 marca br.). Rok wcześniej firma wypracowała 10,79 mld euro przychodów. To jedna z największych firm światowych w mleczarstwie lokująca się niezmiennie w TOP 10.

Warte przeczytania