1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Aldi otworzy w Polsce 600 sklepów w 5 lat

Źródło: PLMA
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Jak podaje PLMA, Aldi planuje otwarcie do 600 sklepów w Polsce w ciągu najbliższych 5 lat. Długoterminowo, do 2032 r., detalista chce mieć tysiąc lokalizacji w naszym kraju. Obecnie firma posiada około 240 sklepów o średniej powierzchni sprzedaży około 1000 m2. Aldi działa w Polsce od 2008 r. Prezes Aldi Polska Wojciech Łubieński powiedział, że ekspansja przyniesie firmie odpowiednią skalę i dalszą rentowność. Zakłada wzrost organiczny, ale jeśli nadarzy się okazja, Aldi jest też gotowy na przejęcia. Plany rozwojowe obejmują również, rozbudowę logistyki. Jesienią Aldi otworzył swój drugi magazyn, a w najbliższym czasie firma planuje budowę dwóch kolejnych.

Aldi wycofuje się jednocześnie z duńskiego rynku. Sieć sprzedała 114 sklepów norweskiej firmie Reitan Retail, która prowadzi sieć dyskontów Rema1000 w Danii. Transakcja czyni Rema największą pojedynczą siecią w kraju. Aldi był pierwszym dyskontem w Danii, kiedy 45 lat temu otworzył tam swój pierwszy sklep. Według właściciela Reitana, Odda Reitana, posłużyło to jako inspiracja dla jego własnych sklepów spożywczych.

Wyjście Aldi z Danii jest częścią strategicznej decyzji o skupieniu się na ośmiu europejskich rynkach, na których dyskont osiąga lepsze wyniki i widzi długoterminowy potencjał.

Warte przeczytania