1. Aktualności
  2. Polska
Francja

Inauguracja serowni Luçon

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

21 października 2022 r. Arnaud Degoulet, Prezes Agrial i Ludovic Spires, Dyrektor Generalny Agrial otworzyli fabrykę sera w Luçon odbudowaną po pożarze w lutym 2020 r. Dzięki tej lokalizacji i jej synergii z serownią w Herbignac (w regionie Pays de la Loire), Agrial umacnia pozycję lidera w produkcji i przetwórstwie mozzarelli (ser do pizzy) we Francji poprzez potencjał 70 tys. ton rocznie.

Dzięki tej przebudowie moce produkcyjne zakładu w Luçon wzrastają o 50%, tj. o 24 tys. ton mozzarelli. Stanowi to odpowiednik 200 mln litrów mleka, czyli ekwiwalent produkcji od 300 dostawców z południa regionu Pays de la Loire i północy regionu Nouvelle Aquitaine. Projekt ten wzmacnia lokalne korzenie Spółdzielni, jak najbliżej jej członków rolników.

Dywizja Agrial's Dairy sprzedaje mozzarellę pod markami Maestrella i Cantadora oraz pod marką własną, dla przemysłu i gastronomii, na rynku rosnącym 3% rocznie we Francji i za granicą. Nowy zakład umożliwi wzmocnienie pozycji Agrial poprzez krótsze serie produktów i uzupełni asortyment wytwarzany w Herbignac

Proces produkcyjny został przedefiniowany, aby był zgodny z najnowocześniejszą technologią. Mleczarnia utrzymała częściową aktywność przez 2 lata odbudowy. Produkty są certyfikowane przez IFS (International Featured Standard) i BRC (British Retail Consortium), które są uznanymi międzynarodowo normami. Nowe instalacje umożliwiają również optymalizację zużycia energii.

Serownia zatrudnia 130 osób.

Warte przeczytania