1. Aktualności
  2. Polska
Holandia

Chocomel wypuszcza roślinny wariant

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© frieslandcampina

Będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w zachodniej Europie Chocomel będzie teraz dostępny również w wariancie roślinnym. Chocomel Plant to napój z orzechów nerkowca i groszku. Miłośnicy Chocomel, mogą cieszyć się czekoladowym bogactwem oryginału – i jak firma zapewnia – bez uszczerbku dla smaku, do którego są przyzwyczajeni konsumenci. Wprowadzenie na rynek roślinnych produktów Chocomel to duży krok dla marki, ponieważ wymagania, aby pozostać wiernym smakowi, do którego ludzie przywykli od 1936 r., są wyraźne. 

Dlatego firma Chocomel przetestowała napoje oparte na różnych składnikach roślinnych na panelu degustacyjnym. Baza z orzechów nerkowca i groszku okazała się najwyżej ocenianą formułą.

Dustin Woodward, Dyrektor Zarządzający FrieslandCampina Netherlands: „Cieszymy się, że spełniamy pragnienia wielu konsumentów, którzy używają zarówno produktów mlecznych, jak i roślinnych. Po intensywnych testach udało nam się opracować idealną roślinną formułę, która zapewnia dobrze znany smak Chocomel.

Zdaniem FrielsnadCampina ważna jest zróżnicowana i zbilansowana dieta. Dlatego oprócz produktów na bazie mleka FrieslandCampina produkuje również produkty pochodzące ze składników roślinnych, które spełniają potrzeby rynku, zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Produkty te są dostępne pod różnymi markami pod parasolem FrieslandCampina. Na przykład na początku tego roku firma Friesche Vlag wprowadziła Barista Oats, pienisty napój owsiany wykonany w 100% ze składników pochodzenia roślinnego.

Oparta na roślinach Chocomel będzie dostępna od połowy października we wszystkich supermarketach w Holandii.

Warte przeczytania