1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Podkupowanie dostawców zmorą mleczarni Miechów (OSM)

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

– W 2021 r. 16 dostawców złożyło wypowiedzenie i przeszło do innych podmiotów, które oferowały wyższe ceny za mleko, jak również 9 dostawców zrezygnowało z produkcji mleka – mówi Zarząd mleczarni Miechów (OSM) do którego informacji dotarło forummleczarskie.pl. – Teren skupowy wielokrotnie odwiedzali przedstawiciele innych Spółdzielni oraz Grup Producenckich, były sytuacje gdzie bezpodstawnie przedstawiciele innych podmiotów skupowych przekazywali naszym dostawcom dokładny termin upadłości naszej Spółdzielni, co przekładało się na szybszą decyzję o przejściu do konkurencji.

– Drastycznie zmniejszający się skup mleka spowodowany odejściem wielu dostawców do konkurencji oraz rezygnacja z produkcji mleka przez dostawców stwarza poważny problem w obraniu dalszego kierunku rozwoju Spółdzielni –dodaje Zarząd.

Spółdzielnia skupuje surowiec z dwóch województw: małopolskiego i świętokrzyskiego. Ogółem skupiono 8,43 mln litrów mleka. Firma w minionym roku wytworzyła 544 tys. litrów mleka spożywczego, 334,7 ton serów twarogowych ogółem, 815,3 ton serków homogenizowanych, 273,6 tys. litrów śmietany spożywczej ogółem,

Przychody ze sprzedaży w 2021 r wyniosły 24,58 mln zł i były mniejsze o 2,98 mln zł od osiągniętych w roku poprzednim.

Warte przeczytania