1. Aktualności
  2. Polska

Polmlek kupuje od Grupy Bel udziały w Maroku

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski

Grupa Bel i Grupa Polmlek ogłosiły, że podpisały umowę sprzedaży udziałów francuskiego giganta Bel w spółce Safilait oraz farmy Tarmast, która zaopatruje Safilait w Maroku. Jest to dla Safilait szansa na związanie swojej przyszłości z Polmlek, głównym polskim graczem mleczarskim, który zamierza inwestować w rozwój i wzrost swojej podstawowej działalności w ramach strategii ekspansji międzynarodowej.

Dla Bel w Maroku (Fromageries Bel Maroc) jest to zgodne z ich strategią skupienia się na wzroście ich historycznych marek serów i wzrostu udziału w lokalnym rynku. Bel jest liderem na rynku marokańskim, na którym Grupa jest obecna od pięciu dekad i gdzie ma silne marki (m.in. Krówka Śmieszka, les Enfants oraz Kiri). Jest to kluczowy rynek dla Bela, gdzie Grupa zwiększyła swoje inwestycje, w tym rozwinęła nowoczesną fabrykę w Tangerze i którą zamierza rozbudowywać.

W 2015 r. Grupa rozszerzyła swoją ofertę w Maroku poprzez przejęcie Safilait, firmy mleczarskiej specjalizującej się w przetwórstwie, pakowaniu i sprzedaży świeżego mleka, mleka UHT oraz świeżych produktów mlecznych. Od tego czasu Bel wspierał Safilait w rozwoju produktów oraz znanych lokalnych marek takich jak Jibal. Safilait jest teraz trzecim co do wielkości lokalnym graczem na rynku mleczarskim. Biorąc pod uwagę międzynarodowe ambicje i duże doświadczenie w segmencie świeżych produktów mleczarskich, Polmlek będzie zmobilizowany do kontynuowania rozwoju Safilait i wzrostu osiągniętego w ramach własności Bel.

Ostatnie wiadomości o firmie