1. Aktualności
  2. Polska
Niemcy

Hochwald otworzył zakład w Mechernich

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© hochwald

Nowy zakład wzniesiono kosztem 200 mln euro na powierzchni 21,5 ha. Będzie w stanie przetworzyć do 800 tys. ton mleka i będzie zatrudniał 250 pracowników. Surowiec zapewnią dostawy mleka od 1200 hodowców. Magazyn wysokiego składowania ma 50 000 miejsc. Zakład wyróżnia się własną produkcją energii przez CHP (3,4 MW tj. 40-50% całkowitego zużycia). Zakład wytwarzać będzie mleko i śmietankę UHT oraz mleko skondensowane.

Zakład w Mechernich otwarto po 3 latach budowy, ale produkcję w nowej lokalizacji rozpoczęto w styczniu i Hochwald stopniowo przenosił produkcję z zakładu w Erftstadt do Mechernich.

Zakład wyznacza nowe standardy w zakresie automatyzacji i cyfryzacji. Wszystkie procesy są ze sobą doskonale dopasowane, w znacznym stopniu zautomatyzowane i zdigitalizowane. To sprawia, że zakład w Hochwald może uchodzić za najnowocześniejszy w Europie.

– Pod wieloma względami zakład w Mechernich jest sztandarowym projektem – wyjaśnił Peter Manderfeld, Prezes spółdzielni Hochwald Milch eG. – Pokazuje determinację i zdolność do działania, jaką ma spółdzielnia. Dla nas jako producentów mleka zapewnia to produkcję mleka w regionie i przyczynia się do dobrej ceny mleka.

Warte przeczytania