1. Aktualności
  2. Świat
Arabia Saudyjska

Arla Foods inwestuje na Bliskim Wschodzie

Źródło: thenationalnews.com
Autor: Janusz Górski
© arla foods

Jak podaje thenationalnews.com duńsko-szwedzka spółdzielnia mleczarska od września 2021 r. zwiększa inwestycje w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Działania inwestycyjne objęły linie do produkcji śmietan oraz produkty pod marką Starbuck’s. W 2022 r. moce produkcyjne mają wzrosnąć o 10%. Dla Arla Foods rynek arabski jest centralnym punktem ekspansji produkcji mleczarskiej. Produkowane tu wyroby będą również eksportowane na rynki ościenne.

Zainstalowanie dwóch nowych linii produkcyjnych we wrześniu 2021 r. zapewnia lepszą elastyczność i dostępność produktów mleczarskich oferowanych dotychczas nie tylko w poszczególnych regionach Arabii Saudyjskiej, ale także szerzej, na Bliskim Wschodzie. Inwestycje poprawiły także średni okres trwałości produktów mleczarskich.

Ministerstwo Inwestycji Królestwa przyjęło informację do rozwoju produkcji mleczarskiej z zadowoleniem i podkreśliło swoje zobowiązanie do wspierania inwestorów krajowych i zagranicznych w ceku ustanowienia i rozszerzania inwestycji w Królestwie.

Ostatnie wiadomości o firmie