1. Aktualności
  2. Świat
Wielka Brytania

Müller zmniejszy do 30% emisję z gospodarstw rolnych do 2030 r.

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© müller milk & ingredients

We współpracy z ekspertami branżowymi i rolnikami będącymi jej dostawcami, Müller zidentyfikował trzy kluczowe elementy, które pomogą rolnikom zmniejszyć ich wpływ na środowisko. Jest to: zachęcanie do zastępowania lub ograniczania paszy sojowej w diecie bydła, stosowanie większej ilości naturalnych nawozów i zwiększone wykorzystanie zarządzania genetyką. Nowy cel dla ponad 500 rolników jest częścią programu Müller Advantage. 99,5% hodowców bydła mlecznego dostawców przystąpiło do programu i zarobi dodatkowo 1 pens za litr (równowartość 20 000 funtów za 2 mln litrów rocznie). Müller będzie wypłacał tę premię kwartalnie, a nie co roku.

Jon Jenkins, Dyrektor Generalny Müller Milk & Ingredients, powiedział:

– Wiemy, że kupujący znacznie uważniej zastanawiają się nad wyborami, których dokonują, korzyściami zdrowotnymi, wartością, jaką reprezentuje nabiał i jak jest pakowany. Ponieważ 96% dorosłych w Wielkiej Brytanii kupuje mleko, kompleksowy proces, od gospodarstwa do lodówki, ma wpływ na wiele istnień ludzkich. Zdajemy sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za właściwe postępowanie w całym łańcuchu dostaw. Cały łańcuch dostaw musi się dostosować i pracować ciężej niż kiedykolwiek, aby zaspokoić potrzeby rynków, które obsługuje.

Firma Müller UK & Ireland niedawno osiągnęła swój cel na 2025 r., polegający na zmniejszeniu śladu węglowego o 40%, wprowadzając szereg zmian w całej firmie, aby uczynić ją bardziej wydajną. Jej klienci korzystają teraz z najnowocześniejszych obiektów, zużywają mniej energii i wytwarzają mniej odpadów.

Warte przeczytania