1. Aktualności
  2. Polska

Grupa Polmlek: Polmlek Breakfast to propozycja na zdrowe drugie śniadanie

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© grupa polmlek

– Ogromna większość Polaków deklaruje spożywanie śniadania w domu, przed wyjściem do pracy czy szkoły – mówi na łamach Forum Mleczarskiego Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu Grupy Polmlek. – Jak wynika z raportu „Zwyczaje śniadaniowe Polaków” z 2018 roku, 83% respondentów je śniadania, a tylko 6% omija ten posiłek. Dietetycy są zgodni, że spożywanie śniadań jest bardzo indywidualną kwestią, uzależnioną od trybu życia, regularności spożywania posiłków, godzin snu. Nie ma większego znaczenia w jakim czasie od momentu pobudki zjemy śniadanie. Jednak należy pamiętać, że pierwszy posiłek daje nam zastrzyk energii na rozpoczynający się dzień i dlatego jest ważnym elementem codziennej diety. Niejedzenie śniadań prowadzi do problemów z pokryciem zapotrzebowania na witaminy i minerały oraz składniki odżywcze, co w konsekwencji może prowadzić do zaburzeń i chorób.

– Należy bacznie zwracać uwagę na wysyłane przez organizm sygnały. Przewlekłe zmęczenie np. może być objawem źle zbilansowanej diety. Na co więc zwrócić uwagę wybierając produkty na śniadanie, aby skomponować posiłek, który dostarczy zdrowej osobie niezbędnych substancji odżywczych? Przede wszystkim należy pamiętać aby śniadanie zawierało węglowodany, białka i tłuszcze. Doskonałym źródłem białka i tłuszczy w zdrowych proporcjach są produkty nabiałowe. Twarogi i sery żółte, masło, mleko, jogurty – to wszystko powinno znaleźć się w śniadaniowym menu – podkreśla Joanna Kołodyńska.

– Obecnie na rynku dostępne są również produkty w wygodnych opakowaniach, jednoporcjowe, ułatwiające zabieganym osobom spożycie zdrowego i smacznego posiłku. Z oferty Polmlek szczególnie polecamy owsianki na bazie jogurtu z dodatkiem owoców, jogurty z musli, oraz nowość, pyszne napoje Polmlek Breakfast, z dodatkiem mleka lub mleczka kokosowego i płatków owsianych. W czterech smakach, na bazie tłoczonych lub przecierowych soków ze świeżych owoców, dostarczają zdrowej porcji witamin. Smakują doskonale, a ich aksamitna konsystencja sprawia, że z przyjemnością sięgamy po następną porcję. To idealna śniadaniowa przekąska dla tych, którzy pierwszy posiłek konsumują w drodze do pracy, na szkolnej przerwie, lub po prostu nie czują potrzeby zjadania tradycyjnego śniadania i chcą je zastąpić czymś lekkim. To również propozycja dla tych, którzy lubią mieć coś zdrowego pod ręką na tzw. drugie śniadanie – dodaje nasza rozmówczyni.

Ostatnie wiadomości o firmie