1. Aktualności
  2. Polska

Łowicz (OSM): Nasza sprzedaż mleka bezlaktozowego podwoiła się

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© łowicz (osm)

– Oferta produktów bez laktozy prężnie się rozwija. Najlepiej rotującymi produktami OSM Łowicz w tej kategorii są oczywiście mleka UHT 1l 1,5% oraz 3,2% tł., które praktycznie podwoiły swoją wartość sprzedaży w odniesieniu rok do roku – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Agata Makowska, Dyrektor Handlu Łowicz (OSM). – W zeszłym roku jako pierwsi wdrożyliśmy na rynek Śmietankę 30% bez laktozy, która spotkała się z dobrym przyjęciem wśród Konsumentów. Zwiększoną sprzedażą może pochwalić się również Serek wiejski bez laktozy 150 g, który dzięki swojemu smakowi i konsystencji oczarował podniebienia konsumentów, dla których na co dzień koniecznością nie są produkty bez laktozy. Dynamicznie rozwija się sprzedaż Masła łowickiego bez laktozy 200 g, które korzysta z wieloletniej renomy swojego „laktozowego” odpowiednika.

– Stawiając na rozwój, innowacje i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów udoskonaliliśmy technologię produkcji mleka UHT bez laktozy. Dzięki niej uzyskaliśmy oczekiwany produkt bez laktozy, o lekko słodkim smaku naturalnego mleka oraz biały kolor do ostatniej kropli. Nowa technologia została oznakowana na kartonikach ikoną Zawsze Białe. Do produktów niezawierających laktozy kwalifikuje się nasza marka wegańska „Bez deka mleka”. W jej ofercie posiadamy alternatywy dla serków kanapkowych do smarowania w ciekawych kompozycjach

smakowych, plastry o smaku Gouda i dodatkowo w trzech innych wariantach z dodatkami, a także pitne oraz łyżeczkowe jogurty owsiane oraz osełkę o smaku maślanym i czosnkowym – dodaje Dyrektor Handlu w mleczarni Łowicz (OSM).

Ostatnie wiadomości o firmie