1. Aktualności
  2. Świat

Grecki potentat inwestuje fortunę w Niderlandach

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski

FAGE to bardzo znacząca w rynku jogurtów, międzynarodowa firma mleczarska. Operuje na rynkach USA, Włoch, Wielkiej Brytanii i Grecji. – Ponieważ nadal rozwijamy naszą działalność i zwiększamy wielkość sprzedaży w Europie, planujemy uzupełnić moce produkcyjne naszych greckich zakładów dodatkowymi mocami produkcyjnymi w Europie. Planujemy zastosować tę samą najnowocześniejszą technologię i procesy w nowym zakładzie produkcyjnym, z których korzystamy w naszym zakładzie produkcyjnym w USA. Przewidujemy, że nowy zakład produkcyjny na początku przyniesie 40 tys. ton zdolności produkcyjnych jogurtów rocznie i stworzy 250 miejsc pracy. Spodziewamy się zainwestować około 150 milionów euro.

FAGE wybrała lokalizację w parku biznesowym Riegmeer Hoogeveen w Holandii i podpisała z gminą umowę opcyjną na 15-hektarową działkę. Spodziewany termin prac rozpoczęcia produkcji to 2024 r.

Firma FAGE wywodzi się z Grecji, gdzie powstała w 1926 roku, by stać się międzynarodową firma prowadząca sprzedaż w około 31 krajach w Europie, obu Amerykach, Azji i Afryce. FAGE nieprzerwanie od momentu założenia jest własnością rodziny Filippou.