1. Aktualności
  2. Polska

Grupa Polmlek: Mimo dostępności fantazyjnych smaków serków kanapkowych, tradycyjne twarogi cieszą się dużą popularnością

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© grupa polmlek

– Tradycyjne twarogi wytwarzane ze świeżego mleka są doskonałym źródłem łatwo przyswajalnego białka, mają niski indeks glikemiczny i w wersjach odtłuszczonych są niskokaloryczne – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu Grupy Polmlek. – Twarogi charakteryzuje również stosunkowo niska zawartość cukru mlecznego, co oznacza, że osoby z nietolerancją laktozy nie powinny mieć po spożyciu nieprzyjemnych objawów ze strony układu pokarmowego. Twarogi odtłuszczone są nieodzownym elementem diet osób odchudzających się, uprawiających sport.

– W ofercie Polmleku można znaleźć twarogi tłuste, półtłuste i chude w formie bardzo lubianych klinków, krążków, kostek. Popularna krajanka cieszy się powodzeniem zwłaszcza w okolicach świąt, kiedy wypiekane są tradycyjne serniki. Mamy również wersję super wygodną – twaróg w wiaderku 1 kg, który nie wymaga mielenia i jest gwarancją udanych wypieków i nie tylko. Doskonale sprawdza się w sernikach na zimno i jako farsz do pierogów, bułeczek, czy naleśników. Tradycyjny twaróg wymaga nieco więcej zaangażowania, ale nic nie jest w stanie zastąpić smaku domowego twarożku ze świeżymi rzodkiewkami. Twarogi to źródło nie tylko protein, ale również witaminy A, wspomagającej walkę z wirusami i chroniącą wzrok, oraz lizyny, która wspomaga koncentrację i zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy i nadciśnienia. Twaróg powinien znaleźć się w diecie wegetariańskiej, ponieważ pomaga uzupełnić niedobory witaminy B12 i cynku.

Ostatnie wiadomości o firmie