1. Aktualności
  2. Polska

Łowicz (OSM): Sernik nadal wiedzie prym wśród domowych wypieków. Zyskują krajanki i klinki

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© łowicz (osm)
© łowicz (osm)

– Wspólne, rodzinne gotowanie jest tematem wciąż bardzo aktualnym – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Anna Siuda, Kierownik Marketingu Łowicz (OSM). – Akcent familijnego spędzania czasu poświęconego sztuce kulinarnej jest bardzo popularny. Mimo coraz to nowszych inspiracji w przepisach na ciasta i desery, sernik nadal wiedzie prym wśród domowych wypieków. W dobie pandemii konsumenci we wzmożonym stopniu zwracają uwagę na jakość używanych produktów, dlatego względem gotowych mas twarogowych zyskują twarogi w tradycyjnej formie krajanki, kostek czy klinków.

– Kategoria twarogów w portfolio Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu jest bardzo bogata i oferuje twarogi typu: klinek 250 g, kostka 200 g, Twaróg półtłusty w batonie 500 g, Twaróg półtłusty krajanka ok. 600 g, a także Sernik domowy 1 kg. Twarogi typu klinek i kostka są dostępne w wersji tłusty, półtłusty i chudy. Wersja półtłusta otrzymała znak krajowego systemu jakości żywności „Jakość Tradycja”, którego celem jest wyróżnianie tradycyjnych produktów żywnościowych wysokiej jakości. Największą popularnością cieszy się twaróg klinek 250 g ze względu na gramaturę przystępną do zwielokrotnienia i zastosowania w wypiekach. Sernik domowy w wiaderku 1 kg staje się wyborem przy szybkich wypiekach przez wzgląd na recepturę praktycznie gotowej masy sernikowej. Pozwala to na oszczędność czasu i pomaga mniej doświadczonym gospodyniom w przygotowaniu domowego wypieku – wskazuje nasza rozmówczyni.

– Kategoria twarogów utrzymuje się na dobrym poziomie, ze znacznymi tendencjami wzrostowymi w okresach świątecznych i przed dłuższymi weekendami – podsumowuje Anna Siuda, Kierownik Marketingu Łowicz (OSM).

Ostatnie wiadomości o firmie