1. Aktualności
  2. Polska

Nutricia w Krotoszynie uruchomiła ekologiczną kotłownię gazową

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© danone

Jak podaje Danone, inwestycja warta przeszło 2 mln euro przełoży się na zmniejszenie emisji CO2 w zakładzie w Krotoszynie aż o 40%. Inwestycja trwała dwa lata. Jej uruchomienie pozwoli zaopatrywać zakład w parę wodną, w 100% wytwarzaną przy użyciu gazu. Jednocześnie zastąpi on wykorzystywany wcześniej węgiel kamienny. Jest to kolejna inicjatywa firmy, która obok redukcji CO2, konsekwentnie ogranicza również zużycie wody i energii elektrycznej w procesach produkcyjnych.

– Budowa nowoczesnej kotłowni, to kolejna inicjatywa, która przełoży się nie tylko na bezpieczeństwo pracy i jakość procesów wytwarzania, ale też przyniesie wymierne korzyści dla środowiska. Zmiana modelu wytwarzania energii i zastąpienie węgla gazem, pozwoli ograniczyć emisję CO2, aż o 40%. Jesteśmy dumni mogąc wytwarzać wartościową żywność, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów naturalnych – mówi Agata Bober, Dyrektor zakładu Nutricia w Krotoszynie

Krotoszyński oddział Nutricia Zakłady Produkcyjne specjalizuje się w produkcji baz mlecznych, będących składnikami produktów dla niemowląt i małych dzieci m.in. marek Bebiko, Bebilon, Bobo-Vita. Produkty, których składniki powstają w Krotoszynie, trafiają nie tylko na rynek polski, ale również są eksportowane do 120 krajów na 5 kontynentach. 

Ostatnie wiadomości o firmie