1. Aktualności
  2. Polska

Spomlek (SM) wchodzi z izolatami białek serwatkowych do e-commerce

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)
© spomlek (sm)

Atrakcyjność specjalistycznych proszków mlecznych WPI i WPC z mleczarni Spomlek polega na ich czystej postaci bez dodatków smakowych i barwników. Produkt najwyższej jakości, prosto z mleczarni dostępny już jest na największej platformie sprzedażowej allegro, z darmową opcją dostawy oraz możliwością zakupu pakietowego w niższej cenie.

Spomlek (SM) od 2014 r. produkuje koncentrat białek serwatkowych, zaś od 2017 r., jako jedyna firma w Polsce jest producentem izolatu białek serwatkowych WPI 90.

– Chcąc się rozwijać i podążać za trendami rynkowymi weszliśmy w segment, w którym widzieliśmy duży potencjał sprzedażowy. Nasze decyzje szybko okazały się trafne i po sukcesie rynkowym WPC największe polskie mleczarnie zbudowały proszkownie i śmiało wkroczyły w ten rynek. Uciekając przed konkurencją zdecydowaliśmy się na kolejny krok –  produkcję izolatów białek serwatkowych WPI 90. To najlepsza forma białek serwatki, zawiera ponad 90% białka przy bardzo niskiej zawartości tłuszczu i węglowodanów. Produkt ma najwyższą wartość biologiczną spośród wszystkich znanych białek. Wytwarzany jest z serwatki, która powstaje przy produkcji sera. Zyskaliśmy uznanie na rynku i mamy swoich stałych odbiorców hurtowych. Przyszedł więc czas na wprowadzenie produktu do e-commerce – mówi Paweł Gaca, Wiceprezes Zarządu.

Pomysł konfekcjonowania proszków mlecznych i sprzedaży ich odbiorcom indywidualnym, dla których zdrowie, witalność oraz sport są bardzo ważne, narodził się w mleczarni Spomlek (SM) na dziale produkcji i techniki.

– Pojawiły się nasze obawy przed wprowadzeniem produktów do sprzedaży internetowej z uwagi na kontakty handlowe z odbiorcami hurtowymi, którzy sami konfekcjonują nasze proszki, dodają dodatki smakowe, zapachowe i sprzedają pod swoimi markami. Jednak po analizie rynku, opinii Kierownika Działu B2B uznaliśmy, że bez szkody dla handlu hurtowego możemy wprowadzić nasze koncentraty i izolaty białek serwatkowych w czystej postaci (bez dodatków) na rynek konsumencki – dodaje Gaca.

WPI 90 i WPC 80 sprzedawany jest na allegro, pozycjonowany jako atrakcyjna postać czystego białka bez aromatów, barwników. Dodatkowym atutem jest jego pochodzenie – prosto od producenta, z mleczarni z Radzynia Podlaskiego. Produkty dostępne na platformie allegro z opcją dostawy SMART– dostawa gratis. Produkt sprzedawany jest w opakowaniach 700 g z logo Spomleku. Dodatkową opcją jest możliwość zakupów pakietowych w przystępnych cenach.

– Produkt nie ma dla nas znaczenia strategicznego, ponieważ stanowi znikomą część sprzedaży naszych proszków, dlatego nie prowadzimy szeroko zakrojonych kampanii reklamowych. Wychodzimy jedynie naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy chcą mieć najwyższej jakości izolat lub koncentrat białek serwatkowych, dobrze rozpuszczalny w wodzie (lub mleku), a dodatkowo wiadomego pochodzenia – z polskiej mleczarni – mówi Paweł Gaca, Wiceprezes Zarządu.

Odżywki białkowe pozyskiwane są w procesie ultra i mikrofiltracji. Nie są poddawane dodatkowej obróbce termicznej, dzięki czemu cechują się doskonałą wchłanialnością w organizmie oraz bardzo wysoką zawartością białka (protein) – o nie zdenaturyzowanym schemacie białkowym.

Przeznaczone są dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, którym nie jest obcy nadmierny wysiłek fizyczny, dążącym do rozwoju masy i siły mięśniowej. Wykazują działanie regeneracyjne. Nie tylko uzupełniają naszą dietę, ale dostarczają również białko najwyższej jakości oraz potrzebne nam w regeneracji związki aminokwasowe. Izolat białka i koncentrat są bardzo wartościowymi odżywkami białkowymi, które wpływają pozytywnie na układ immunologiczny, poprawiają odporność organizmu. Są również doskonałym uzupełnieniem w dietach wysokobiałkowych, niezbędnym w szybkiej redukcji masy ciała lub stanach pourazowych. Białka serwatkowe są najpopularniejszym źródłem protein. Posiadają wszystkie niezbędne aminokwasy.

Ostatnie wiadomości o firmie