1. Aktualności
  2. Świat

Elopak tnie emisję gazów cieplarnianych aby utrzymać temperaturę

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes
Autor: Janusz Górski

Wzrost temperatury na ziemi jest faktem i świadome tego faktu firmy prowadzą działania, aby zminimalizować swój wpływ na emisję gazów cieplarnianych. Działania Elopaku będą spójne z nowymi kryteriami ustalonymi w inicjatywie Science Based Targets, mającej na celu utrzymanie wzrostu temperatury poniżej 1,5°C. Firma zakłada 56% redukcję poziomu emisji z 2017 r., co ma zamiar osiągnąć do 2030 r. Dodatkowo Elopak zobowiązał się do ciągłego dostarczania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i zmniejszenia emisji z łańcucha wartości o 16%. Cele firmy Elopak zostały zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Targets (SBT).

Marianne Groven, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie Elopak skomentowała działania Elopak następująco: – Początkowo Porozumienie Paryskie miało na celu utrzymanie wzrostu temperatury poniżej 2°C, jednak ostatnie badania pokazują, że nie wystarczyłoby to, aby dać nam realną szansę na walkę ze zmianami klimatu. Zgodnie z nową metodologią, która wynosi 1,5°C, mamy szansę, aby osiągnąć nasze cele.

Opakowania są podstawą działalności firmy Elopak, a firma zdecydowała się skupić na redukcji emisji, a także zrównoważonym zaopatrzeniu i surowcach odnawialnych. Elopak osiągnął kluczowy kamień milowy na drodze do neutralizacji emisji dwutlenku węgla w 2015 r.

Zdaniem Thomasa Körmendi, Dyrektora Generalnego w Elopak nie było łatwo podjąć takie zobowiązanie, ponieważ Elopak dokonał znacznych cięć w ciągu wielu lat. Ale zgłębiliśmy problem, przeglądając opcje, aż znaleźliśmy realne rozwiązanie. Teraz przychodzi ciężka praca, aby sprostać wyzwaniu.

Ostatnie wiadomości o firmie