1. Aktualności
  2. Polska

Piaski (OSM): Naturalność, marka i opinia najbliższych decydują o zakupie śmietan

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© piaski (osm)

– Sprzedaż śmietany na przestrzeni kolejnych miesięcy jest podobna – Mirosław Domański, Prezes Zarządu spółdzielni Piaski (OSM). – W ciągu całego roku dużą popularnością cieszą się śmietany przeznaczone do zup i sałatek 12% i 18%. Efekt sezonowości można natomiast zauważyć w przypadku śmietan przeznaczonych do ciast i deserów. Ich sprzedaż wzrasta w okresie świątecznym i sezonie letnim. Po ubiciu znakomicie komponują się z owocami sezonowymi, stanowią również doskonały dodatek do różnych wypieków.


– Co ciekawe, w okresie wiosenno-letnim konsumenci chętniej sięgają po śmietany o obniżonej zawartości tłuszczu, co może mieć związek z większą dbałością konsumentów o swoją sylwetkę, w związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Na rynku śmietan od lat największym zainteresowaniem konsumentów cieszą się naturalne, tradycyjne produkty. Wielu z nich jest przywiązanych do konkretnych, sprawdzonych marek, polegając na opinii swoich znajomych, najbliższych – dodaje Mirosław Domański.
– Spółdzielnie Piaski (OSM) posiada bogatą ofertę śmietan, o zróżnicowanej zawartości tłuszczu. Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się śmietana naturalna 12%, śmietana 18% do zup i sosów oraz śmietana 18% przeznaczona do sałatek. Konsumenci doceniają ich doskonały smak oraz wysoką wartość odżywczą – podkreśla Prezes mleczarni Piaski (OSM).
– W sezonie wiosenno-letnim klienci chętnie sięgają po śmietanę jogurtową 9% o obniżonej zawartości tłuszczu, która wyróżnia się aksamitnym, delikatnym smakiem oraz lekką konsystencją. Znakomicie nadaje się do surówek i sałatek. Ze względu na niską zawartość tłuszczu oraz unikalną jogurtową mikroflorę bakteryjną, po nasz produkt chętnie sięgają osoby, którym zależy na utrzymaniu szczupłej sylwetki. Śmietana jogurtowa 9% dostępna jest w kubkach: 200 g i 350 g oraz w wiaderku 1 kg – podsumowuje Mirosław Domański, Prezes Zarządu spółdzielni Piaski (OSM).