1. Aktualności
  2. Świat

Opakowanie Life Box Smurfit Kappa Polska perłą wśród opakowań!

Źródło: Smurfit Kappa
Autor: Janusz Górski
© smurfit kappa

6 marca br. na uroczystej gali konkursu Art of Packaging – Professional, projekt Life Box otrzymał nagrodę w kategorii Opakowanie Freestyle. Konstrukcja opakowania prezentowego zabezpieczającego sadzonkę świerku (picea pungens) została przygotowana w Smurfit Kappa Polska, oddział w Koninie i Drezdenku.
Opakowanie Life Box powstało w celu ochrony delikatnego produktu podczas przenoszenia i transportu. Wspólna wizja łącząca konstrukcję (autor: Bogusław Budner) oraz grafikę (autor: Jakub Świętek) zaowocowała estetycznym, prostym projektem opakowania, które zostało wykonane z tektury falistej z minimalistycznym nadrukiem podkreślającym dbałość o ekologię.


– Projekt został przygotowany z myślą o naszych Klientach i Kontrahentach. Poprzez ten symbol chcieliśmy podkreślić, jak ważny jest dla nas zrównoważony rozwój, i zarazić do wspólnych działań w tym zakresie, dbając o przyszłość kolejnych pokoleń – podkreślił Jakub Świętek.
Projekt jest potwierdzeniem innowacyjności oraz nieustannego dbania o środowisko w każdym aspekcie działalności Smurfit Kappa. Jako pro-aktywnie działający zespół, nieustannie wykorzystujemy nasze wszechstronne doświadczenie i wiedzę, aby otwierać przed klientami nowe możliwości i zapewniać komercyjny sukces na ich rynkach.