1. Wydarzenia

Międzynarodowe Targi Spożywcze Anuga

Data:07-11 października 2023
Organizator:Targi w Kolonii
Lokalizacja:Kompleks Koelnmesse: Kolonia

Anuga Dairy to wiodące międzynarodowe targi branży mleczarskiej. W tegorocznej edycji Anuga Dairy bierze udział około 500 firm.

W hali 10.1 reprezentowani są między innymi następujący wystawcy: Bayernland, Caeseria Cioffi, DMK, Fayrefield, Garmo, Geris Dairy, Goldsteig, Granarolo, Hochwald Foods, Hoogwegt, Milcobel, Nordex i Vandersterre.

Tegoroczna edycja Anuga Dairy może pochwalić się międzynarodowym składem. W sumie w targach biorą udział przedstawiciele 24 krajów. Oprócz Niemiec do czołowych krajów należą przede wszystkim Grecja, Włochy, Holandia, Hiszpania i Francja. Potwierdzono kolejne uczestnictwo m.in. Bułgarii, Danii, Dubaju, Estonii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Austrii, Polski, Turcji, Ukrainy, USA i Cypru.

Szczególnie ze względu na swój kluczowy temat „Zrównoważony rozwój” Anuga poświęca szczególną uwagę „Alternatywom dla produktów mlecznych”, tak zwanym substytutom mleka, które odnotowują większą obecność niż w poprzednich latach, przede wszystkim w zakresie Anuga Innowacje. Roślinne zamienniki mleka i sera cieszą się nie tylko ogromną popularnością wśród konsumentów, ale także stają się coraz ważniejsze dla Anuga Dairy. Ponad 80 wystawców zaprezentuje w Anuga Dairy alternatywy roślinne i wegańskie.

W przypadku klasycznego mleka i przetworów mlecznych producenci stawiają przede wszystkim na nowe smaki, takie jak sery wzbogacone zielonym lub czerwonym pesto lub o dużej zawartości białka, a także na wdrażanie regionalnych składników, takich jak zioła, mleko sienne, a także organiczne mleko od krów karmionych trawą.

Rozwój rynku

Jeśli chodzi o wprowadzanie na rynek produktów mlecznych, według Innova Market Insights, Irlandia (+25%) i Słowenia (+22%) to najszybciej rozwijające się rynki (okres czerwiec 2017 r. - czerwiec 2022 r.). USA i Niemcy to czołowe rynki z największą liczbą wprowadzenia na rynek przetworów mlecznych w okresie od lipca 2021 r. do czerwca 2022 r. Liczba nowych wprowadzeń przetworów mlecznych spadła w ostatnich latach w Szwajcarii i Austrii. Wysokie zapotrzebowanie konsumentów występuje przede wszystkim na produkty roślinne (+33%), produkty wegańskie (+23%) i produkty bezcukrowe (+22%).

Anuga jest czynna codziennie dla gości branżowych w godzinach 10:00 – 18:00. od 07.-11.10.2023.