SIG ogłasza wprowadzenie zakrętek przytwierdzonych do opakowań kartonowych na trzy lata przed spełnieniem wymogów prawnych UE

artykuł sponsorowany

Firma SIG, globalny dostawca systemów i rozwiązań dla aseptycznych opakowań kartonowych ogłosza, że w drugiej połowie 2021 r. w Europie zostaną wprowadzone zakrętki przytwierdzone do opakowań kartonowych do napojów, co znacznie wyprzedza termin wyznaczony przez przepisy UE na lipiec 2024 r.


Przeprojektowane nakrętki nie zmniejszają wygody i są kompatybilne z istniejącymi maszynami do napełniania i aplikatorami zamknięć.

Dodatkową opcją dla klienta jest wybór innego rozwiązania opakowaniowego o nazwie SIGNATURE. Jest to bardziej ekologiczne opakowanie, w którym zarówno karton jak i zakrętka są wykonane z polimerów powiązanych w 100% z odnawialnymi materiałami pochodzenia roślinnego/ z drzew. Dzięki temu osiągamy znaczne obniżenie emisji Co2 vs. Standardowe rozwiązanie

"Nasze nowe przytwierdzone do opakowania zakrętki bazują na osiągnięciach firmy SIG w zakresie zrównoważonych innowacji. Ogłaszając wprowadzenie na rynek trzy lata przed wymaganiami prawnymi, zapewniamy klientom pewność, że przygotowują się do spełnienia nadchodzących przepisów UE. Dzięki elastycznym i łatwo adaptowalnym systemom firmy SIG, zakrętki te mogą być stosowane z istniejącymi liniami napełniającymi i aplikatorami zamknięć firmy SIG - powiedział Ali Kaylan, SVP Innovation i VP Global Marketing w firmie SIG.Spełnienie wymagań konsumentów i przepisów prawnych w zakresie zrównoważonych opakowań

© sig

Klienci stoją w obliczu rosnącego zapotrzebowania na zrównoważone opakowania ze strony konsumentów i organów regulacyjnych, ze szczególnym naciskiem na tworzywa sztuczne jednorazowego użytku, aby stawić czoła dzisiejszym obawom związanym z przedostawaniem się odpadów plastikowych do środowiska, zwłaszcza do oceanów.

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie tworzyw sztucznych jednorazowego użytku zawiera wymóg, aby do lipca 2024 roku wszystkie jednorazowe pojemniki/opakowania na napoje były dostarczane z przytwierdzonymi zakrętkami, co ma pomóc w zapewnieniu, że zakrętki będą utylizowane i poddawane recyklingowi razem z resztą opakowania.

Firma SIG opracowała ten rodzaj zakrętek na długo przed wymaganym terminem 2024 r., aby upewnić klientów, że SIG pozostaje właściwym partnerem, który pomoże im sprostać zapotrzebowaniu konsumentów na zrównoważone opakowania i wyprzedzić europejskie wymagania prawne.

Integracja z istniejącymi rozwiązaniami w celu zapewnienia bezproblemowej obsługi produkcji

Zakrętki przytwierdzone do opakowania firmy SIG będą w pierwszej kolejności wprowadzane do dla najpopularniejszych opakowaniach w Europie.

Nowe zamknięcia zostały zaprojektowane tak, aby mogły być stosowane z istniejącymi liniami napełniającymi firmy SIG i aplikatorami zamknięć, bez konieczności ponoszenia przez klientów większych nakładów inwestycyjnych. Kompatybilność z istniejącymi liniami napełniającymi SIG oraz z istniejącymi projektami opakowań, opakowaniami zbiorczymi i logistyką klientów była kluczowym czynnikiem przy jej projektowaniu.

Utrzymanie wysokiego poziomu wygody dla konsumentów

Nakrętki przytwierdzone do opakowania firmy SIG wykorzystują solidne rozwiązanie z podwójną obręcz. W trakcie badań rynkowych konsumenci potwierdzili, że jest to wygodne rozwiązanie, łatwo się odkręca i zakręca.

Kiedy opakowanie jest otwierane w celu nalewania, zakrętka może być dodatkowo zamocowana w pożądanej pozycji poprzez dociśnięcie jej w kierunku opakowania aż do zatrzaśnięcia. Oznacza to, że konsument może nalewać z opakowania bez zwisającej/przeszkadzającej zakrętki i bez konieczności przytrzymywania jej palcami. Aby zamknąć opakowanie, wystarczy lekko unieść zakrętkę, a następnie zamknąć je w zwykły sposób.

Kompatybilne z istniejącymi maszynami napełniającymi, zakrętki przytwierdzone do opakowania firmy SIG zostały zaprojektowane tak, aby zapobiegać zaśmiecaniu i zapewnić recykling zakrętek wraz z opakowaniami kartonowymi. Zostaną one wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2021 roku, na długo przed terminem wyznaczonym przez przepisy UE na lipiec 2024 roku © sig

Nie ma kompromisów w zakresie wygody podczas nalewania lub picia z opakowania, a przytwierdzenie nakrętki do opakowania zwiększa wygodę, zapobiegając zgubieniu nakrętki. Opakowanie można łatwo otwierać i zamykać w zależności od potrzeb, aż do jego opróżnienia, po czym nakrętkę i opakowanie można razem zutylizować.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DRODZE SIG POZA DOBRYM ZAANGAŻOWANIEM:

https://www.sig.biz/en/responsibility/way-beyond-good


O SIG

SIG jest wiodącym dostawcą systemów i rozwiązań dla aseptycznych opakowań kartonowych. Współpracujemy z naszymi klientami, aby dostarczać produkty spożywcze i napoje konsumentom na całym świecie w bezpieczny, zrównoważony i przystępny sposób. Nasza unikalna technologia i wyjątkowa zdolność do innowacji umożliwiają nam dostarczanie naszym klientom kompleksowych rozwiązań dla zróżnicowanych produktów, inteligentnych fabryk oraz opakowań, a wszystko to w odpowiedzi na stale zmieniające się potrzeby konsumentów.

Założona w 1853 roku firma SIG ma siedzibę w Neuhausen, w Szwajcarii. Umiejętności i doświadczenie naszych ponad 5 500 pracowników na całym świecie pozwalają nam szybko i skutecznie reagować na potrzeby naszych klientów w ponad 60 krajach. W 2020 roku firma SIG wyprodukowała 38 miliardów opakowań kartonowych i wygenerowała 1,8 miliarda euro przychodu. SIG posiada rating AA ESG przyznany przez MSCI, ocenę 18,8 (niskie ryzyko) przyznaną przez Sustainalytics oraz platynową ocenę CSR przyznaną przez EcoVadis. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sig.biz.

Aby uzyskać wgląd w trendy, które napędzają przemysł spożywczy i napojów oraz inspirują nas do innowacji, odwiedź nasz blog SIGnals: https://www.sig.biz/signals/en

Powiązane artykuły