1. Komunikaty
Polska

Serenada otwiera kącik zabaw w lęborskim szpitalu

Źródło: Spomlek (SM)
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)

W ramach ogólnopolskiej akcji Serenada dla dzieci, oficjalnie w piątek 16 lutego otwarto Serenadowy kącik zabaw na oddziale pediatrycznym lęborskiego szpitala. Ta inicjatywa stanowi rezultat ogromnego zaangażowania głównie mieszkańców powiatu i ich rodzin, znajomych, którzy poprzez oddanie głosów na SPS ZOZ w Lęborku w konkursie Serenady umożliwili realizację tego projektu.

W uroczystym przekazaniu kącika zabaw uczestniczyli przedstawiciele mleczarni Spomlek (SM), w tym Prezes Zarządu Paweł Gaca oraz Aneta Mostowiec, Rzecznik prasowy. Wspólnie z dyrekcją lęborskiego szpitala: Dyrektorem Martą Frankowską, Zastępcą Dyrektora ds. Finansowych Adamem Hoffmanem oraz Naczelnym Lekarzem Arturem Barną, oraz reprezentującą samorząd powiatowy Alicją Zajączkowską – Starostą Lęborskim, symbolicznie przekazali miejsce dzieciom.
W konkursie zorganizowanym przez mleczarnię Spomlek (SM) w listopadzie i w grudniu 2023 roku uczestniczyło 20 placówek medycznych z całego kraju. Dzięki wsparciu społeczności internetowego głosowania, lęborski szpital zdobył największą liczbę głosów – łącznie 56 617 wśród wszystkich 20 uczestników konkursu w skali kraju.

– Mamy taką tradycję, że w każdym sezonie konkursu otwieramy oficjalnie nasz kącik w miejscowości, w której oddano najwięcej głosów. Tym razem jest to Lębork, z czego bardzo się cieszymy. Największym powodem do zadowolenia będzie radość dzieci, które z tego kącika będą mogły korzystać – powiedział na otwarciu Paweł Gaca, Prezes mleczarni Spomlek (SM).
Po Lęborku i Dziekanowie Leśnym, kolejne kąciki w ramach akcji powstaną w Bartoszycach, Pasłęku, Malborku i Środzie Wielkopolskiej. Inicjatywa Serenadowych kącików zabaw trwa od 6 lat i do tej pory udało się stworzyć ponad 30 miejsc zabawy dla dzieci w różnych rejonach Polski.
Takie miejsca przyjazne dzieciom z reguły później same się rozbudowują, dzięki współpracy z różnymi podmiotami lub w ramach inicjatywy samych szpitali, zapewniając dzieciom chwile radości i poprawiając samopoczucie, co wspiera proces terapeutyczny. Poza tym nasza inicjatywa mobilizuje do wspólnego działania – głosowania lokalnych środowisk, które jednoczy ludzi wokół idei, jaką jest tworzenie przyjaznych miejsc w placówkach zdrowia. Piękne jest to, że ludzie odrzucają wtedy swoje poglądy, upodobania i razem dążą do celu – uśmiechu dzieci, które dzięki zabawie mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie, dolegliwościach – tłumaczyła Aneta Mostowiec, rzeczniczka prasowa firmy.
Ogólnopolska akcja Serenada dla dzieci to przykład działania prospołecznego, którego celem jest stworzenie przyjaznych miejsc dla dzieci w szpitalach oraz zaangażowanie społeczności lokalnych w wspieranie lokalnych placówek medycznych. Akcja jest także wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, którą mleczarnia Spomlek realizuje poprzez różnorodne inicjatywy na rzecz społeczności, w których działa.
W konkursie na 20 placówek oddano 353 tysiące 140 głosów!

© spomlek (sm)

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania