1. Komunikaty
Polska

Łowicz (OSM) sponsorem nowego formatu TVN „MasterChef Nastolatki”

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski

Ruszyły zapowiedzi do nowej odsłony najbardziej popularnego kulinarnego show na świecie, czyli „MasterChefa”, ale tym razem w wersji dla nastolatków! Obok Doroty Szelągowskiej, Michela Morana i Tomasza Jakubiaka w programie zobaczymy też Michała Korkosza, znanego jako „Rozkoszny”.

Łowicz (OSM) wystąpi w roli sponsora tego formatu w głównej mierze przez wzgląd na przyświecającą temu formatowi ideę. Program ma pokazać nastolatków od twórczej i pracowitej strony. Przez cały sezon kulinarnych zmagań towarzyszyć im będą produkty Łowicz (OSM), które pomogą w przygotowaniu pysznych i efektownych dań. Rodzice mogą podejrzeć i podsłuchać, jacy są, czego chcą, o czym myślą i marzą nastolatki oraz z jakimi borykają się na co dzień wyzwaniami. A co najważniejsze pokażemy, że są bardzo dobrymi kucharzami, a ich pasja zaraża - lubią jeść zdrowsze rzeczy i potrafią gotować pyszne dania, dzięki którym spełniają się twórczo! Pokazujemy też, że nastolatki mają swoje problemy, zainteresowania i ważne tematy, które chcemy poruszać, chcemy ich wysłuchać. Odwracamy dotychczasową narrację o młodzieży i pokazujemy ją pozytywie.

Procedura programu jest taka sama jak dla wszystkich wersji znanego i lubianego przez wielu formatu „MasterChef”. W pierwszych dwóch odcinkach Michel Moran, Dorota Szelągowska i Tomasz Jakubiak spośród kilkudziesięciu chętnych wybiorą jedynie najlepszą czternastkę, która będzie miała możliwość dalej walczyć o tytuł pierwszego MasterChefa wśród nastolatków. Powrót do castingowej formuły pozwoli lepiej wniknąć w świat młodych ludzi, a także poznać ich marzenia i aspiracje!

W wyborze najbardziej utalentowanych kucharzy Dorotę, Michela i Tomka wspierać będzie także Martyna Wojciechowska, której Fundacja UNAWEZA pomaga w Polsce i na krańcach świata. Teraz również w ramach projektu „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” skupia się na temacie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Prowadzi działania edukacyjne dla młodych rodziców oraz nauczycieli. Programem profilaktycznym „Godzina dla Młodych Głów” w szkołach objętych jest ponad 300 tys. uczniów z całej Polski.

W programie „MasterChef Nastolatki” zadebiutuje również influencer Michał „Rozkoszny” Korkosz, twórca bloga „Rozkoszny”, autor książek kulinarnych, którego przepisy podbiły TikToka, Instagram i YouTube'a! Będzie on wsparciem i łącznikiem między nastolatkami, a social mediami. Michał w swoich relacjach w SoMe pokaże backstage programu i to, czego widzowie nie zobaczą na ekranie.

Nagrodą dla zdobywcy 1. miejsca będzie 35 tys. złotych, możliwość wydania własnej książki kucharskiej oraz tytuł pierwszego polskiego MasterChefa wśród nastolatków!

„MasterChef Nastolatki” zadebiutuje w TVN i Playerze już wiosną tego roku!

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania