1. Komunikaty

Hochland w akcji Sprzątanie Świata!

Źródło: Hochland Polska
Autor: Janusz Górski
© hochland polska

Tradycyjnie już w trzeci weekend września odbywa się ogólnoświatowa akcja Sprzątanie Świata. W tym roku Hochland Polska przyłącza się do tego wydarzenia poprzez działania zaplanowane pod hasłem „Hochland tu jest czysto”.

Akcja Sprzątanie Świata jest częścią globalnego ruchu Clean Up the World, który współpracuje z Programem Ochrony Środowiska ONZ i obejmuje ponad 120 krajów oraz 40 milionów wolontariuszy. To jednak nie tylko dosłowne sprzątanie świata, ale także edukacja, promocja i integracja społeczności lokalnych wokół wspólnego celu – zwiększenia świadomości i odpowiedzialności za stan środowiska, w którym żyjemy.

W Polsce akcja Sprzątanie Świata odbywa się co roku w trzeci weekend września i angażuje setki tysięcy wolontariuszy, którzy zbierają i segregują odpady, sadzą drzewa, zakładają zieleńce i uczestniczą w konkursach i festynach. Do akcji „Hochland tu jest czysto” zaproszono wszystkich pracowników Hochland Polska, a także dodatkowo: w Kaźmierzu uczniów z zespołu Szkół Technicznych z Tarnowa Podgórnego, a w Węgrowie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego.

– Akcja Sprzątanie Świata to dobry czas, aby uporządkować okolice, w których znajdują się zakłady produkujące sery Hochland. W Kaźmierzu będą to ścieżki leśne biegnące trasą zbliżającego się wielkimi krokami Hochland Półmaratonu, w Węgrowie wał wzdłuż rzeki Liwiec. To również doskonały moment, aby uwrażliwić dzieci i młodzież na problem zanieczyszczania środowiska – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Ostatnie wiadomości o firmie