1. Komunikaty
Polska

Spotkajmy się na Szlaku Maślanki Mrągowskiej

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

Niezapomniana kulinarno-turystyczna podróż rozpoczęła swoją drugą edycję! Szlak Maślanki Mrągowskiej ponownie zaprasza wszystkich entuzjastów smaków i piękna Mazur do niepowtarzalnej, wakacyjnej zabawy.

Wędrując przez malownicze zakątki Mrągowa i zwiedzając jego okolice, odkryjecie 21 miejsc, w których będziecie mieli okazję zakosztować doskonałej rozrywki, zachwycać się pięknem mazurskiej natury czy eksponatami miejscowych muzeów, a także delektować się wyjątkowymi potrawami przygotowanymi z wykorzystaniem Maślanki Mrągowskiej. Czy jesteście gotowi na turystyczno-kulinarne uniesienia?

Szlak Maślanki Mrągowskiej to, podobnie jak w ubiegłym roku, owoc współpracy branży turystycznej, reprezentowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, oraz Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol i UM w Mrągowie.

– Szlak Maślanki Mrągowskiej już ponad rok cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i gości z całego kraju. Nie mamy wątpliwości, że nasza propozycja przepisów z maślanką również i tym razem zyska opinię najsmaczniejszej oferty w regionie – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Marketingu Mlekpol (SM).

Na uczestników zabawy w 12 lokalizacjach gastronomicznych czekają niezapomniane doznania smakowe. Jednak szlak Maślanki Mrągowskiej to również przepustka do 8 największych atrakcji turystycznych Mazur, dzięki którym zanurzyć się można w bogatej kulturze i historii tego regionu, jak również zażyć świetnej rozrywki.

Na czym polega wakacyjna zabawa? Podążajcie kulinarno-turystyczną trasą i jako dowód waszej przygody – zbierajcie pieczątki we wszystkich lokalizacjach szlaku. Już 4 okolicznościowe stemple otworzą wam drzwi do fantastycznych nagród. Możecie wygrać zaproszenia na niezwykłe festiwale w Mrągowie, gdzie muzyka i kultura spotykają się w magiczny sposób, a także vouchery na pyszne rodzinne obiady.

Szczegółowych informacji na temat tegorocznej edycji zabawy udziela Punkt Informacyjny Szlaku Maślanki Mrągowskiej (będący również elementem szlaku), zlokalizowany w Informacji Turystycznej w Mrągowie. Można zajrzeć także na stronę www.szlak.maslankamragowska.pl, a emocjonujące relacje zdobywców szlaku śledzić na Facebooku i Instagramie.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania