1. Komunikaty
Polska

Tetra Pak: Łańcuch dostaw bez chłodni. Rozwiązaniem zrównoważone opakowania

Źródło: Tetra Pak
Autor: Monika Czaplicka
Gospodarka obiegu zamkniętego.
Gospodarka obiegu zamkniętego.
© tetra pak

Wśród czynników wpływających na straty żywności (także z perspektywy producentów) często wymieniana jest nieodpowiednia temperatura na poszczególnych etapach łańcucha dostaw. Dzięki aseptycznym opakowaniom Tetra Pak transport i przechowanie m. in. produktów mleczarskich są możliwe bez konieczności wykorzystania systemów chłodniczych. Wszystko to przy zachowaniu wartości odżywczych i smakowych produktu. 

Według danych rynkowych, w Unii Europejskiej rocznie produkowanych jest ponad 250 mln ton nietrwałej żywności. Wobec tego firmy stale szukają nowych rozwiązań, pozwalających zachować świeżość ich produktów na dłużej. Dostępna na rynku technologia aseptycznego napełniania wraz z innowacyjnymi opakowaniami jest jednym ze skutecznych rozwiązań, które umożliwiają zachowanie jakości napojów i żywności płynnej przez wiele miesięcy. 

Tetra Pak nieustannie pracuje nad technologiami, które wpływają na bezpieczeństwo produktów spożywczych w łańcuchu dostaw. Również z tego względu w tegorocznej kampanii „Wybierz naturę. Wybierz karton” firma w dużej mierze skupia się właśnie na związku opakowań stworzonych zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju z bezpieczeństwem żywności. Docelowo opakowania Tetra Pak mają być neutralne klimatycznie, w pełni nadające się do recyklingu i zawierać tylko surowce odnawialne bądź pochodzące z odzysku.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania