1. Komunikaty
Polska

Od mini do maxi – uniwersalność rozwiązań Alima FPT

Źródło: Alima FPT
Autor: Janusz Górski
© alima fpt

Alima Food Processing Technology, czołowy dostawca techniki i technologii membranowej dla przemysłu mleczarskiego i spożywczego, był partnerem merytorycznym Konferencji Spożywczej Endress+Hauser, która odbyła się w dniach 15-16 maja br. w odrestaurowanej Cukrowni Żnin.

Specjaliści z Alima FPT, dr inż. Janusz Kroll i mgr inż. Aleksandra Olech, zaprezentowali ogromny potencjał zastosowania filtracji membranowej oraz szeroki zakres skali, w jakiej można wykonać urządzenia: od niewielkich, przerabiających kilka litrów stacji laboratoryjnych przeznaczonych do celów badawczych, poprzez instalacje półtechniczne, przemysłowe, aż po kompletne linie technologiczne, przetwarzające nawet kilka milionów litrów surowca na dobę. Obecni na konferencji przedstawiciele sektora spożywczego poznali również efekty realizowanych przez Alima FPT złożonych instalacji membranowych dających możliwość rozwoju zakładom przemysłu mleczarskiego oraz innym gałęziom przemysłu spożywczego i nie tylko.

Ogromne podziękowania należą się gospodarzom i organizatorom wydarzenia, które okazało się być doskonałą platformą wymiany doświadczeń w zakresie nowoczesnych technologii w sektorze spożywczym i mleczarskim.

Alima FPT jest liderem wśród dostawców technologii i techniki membranowej dla przemysłu w Polsce i na świecie.

Warte przeczytania