1. Komunikaty

Hochland zwycięzcą Rankingu Spółdzielni Mleczarskich w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Źródło: Hochland Polska
Autor: Janusz Górski
© hochland polska

Firma Hochland Polska została zwycięzcą XIV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Cele Zrównoważonego Rozwoju w Hochland Polska skupiają się na trzech kwestiach: osiągnięcie neutralności klimatycznej przez prowadzony biznes, zrównoważone opakowania oraz wspieranie zasad dobrostanu zwierząt wśród producentów mleka. W każdym z tych obszarów realizowane są ustalone działania. Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i co za tym idzie wzrostowi globalnego ocieplenia jest wyzwaniem dla całej gospodarki światowej. Dążenie do zeroemisyjności w możliwie najkrótszym czasie jest obecnie jedyną słuszną drogą. Hochland podchodzi do tego tematu kompleksowo i minimalizuje ślad węglowy z jednej strony redukując emisje CO2, z drugiej kompensując emisje, których nie udało się uniknąć.

– Zdajemy sobie sprawę, że tylko wspólnym wysiłkiem możemy osiągnąć ambitne cele i dlatego zależy nam na zaangażowaniu pracowników, a także lokalnych społeczności w szeroką kampanię edukacyjną. Chcemy podkreślić, jak ważne jest podnoszenie wiedzy i świadomości ekologicznej dlatego ogłosiliśmy Rok Zrównoważonego Rozwoju w Hochland Polska, który nie ogranicza się do roku kalendarzowego i obfituje przede wszystkim w działania edukacyjne. Koncentrujemy się na działaniach, które zminimalizują ilość wytwarzanych odpadów i pozwolą na ich ponowne wykorzystanie, zamiast kierować je do zakładów termicznego przekształcania lub na wysypiska – komentuje Piotr Knauer, Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu Hochland Polska.

Ostatnie wiadomości o firmie