1. Komunikaty

Serenadowy kącik zabaw w Zabrzu

Źródło: Spomlek (SM)
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)

Dzieci przebywające w Śląskim Centrum Chorób Serca/Silesian Center for Heart Diseases w Zabrzu mogą korzystać z kolorowego kącika zabaw. Przez epidemię koronawirusa realizacja przedłużyła się z przyczyn od nikogo niezależnych, jednak udało się!

Ponad 18 tys. głosów zdobyło Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu w konkursie Serenada dla dzieci zorganizowanym w listopadzie 2019 r. Realizacje serenadowych kącików zabaw w wygranych placówkach medycznych były na początku minionego roku. Natomiast w Śląskim Centrum Chorób Serca trwał remont m.in pomieszczenia, w którym teraz stanął kącik. Udało się. Dzieci, które czekają na konsultacje lekarskie w Zabrzu mają teraz przyjemne miejsce do zabawy i chwili zapomnienia przed badaniami.

– Szczególne podziękowania należą się ambasadorce naszej akcji – Beacie Śniechowskiej, młodej restauratorce i szefowej kuchni w Młoda Polska bistro & pianino. To dzięki niej i Waszym głosom szpital w Zabrzu otrzymał przepiękny kącik zabaw dla najmłodszych – powiedziała Aneta Mostowiec, Rzecznik Prasowy mleczarni Spomlek (SM).

– Bardzo się cieszę, że kącik w szpitalu w Zabrzu został otwarty. Mam nadzieję, że sprawi on dużo radości najmłodszym pacjentom, a dzięki zabawkom czas oczekiwania minie szybciej i dzieci nie będą się nudzić i przejmować. Niech służy jak najdłużej i będzie miłym miejscem dla jak największej liczby dzieci – mówi Beata Śniechowska.

– Liczymy, że kącik wyposażony w zabawki, materiały edukacyjne, kredki i kolorowanki uprzyjemni czas oczekiwania na wizytę lekarską najmłodszym pacjentom i podczas zabawy sprawi im dużo frajdy. Jednocześnie mamy nadzieję, że jesienią tego roku uda nam się kontynuować naszą akcję „Serenada dla dzieci” i kolejne placówki zdrowia wyposażyć w takie kąciki zabaw – dodaje Aneta Mostowiec.

Akcja „Serenada dla dzieci”rozpoczęła się w 2018 r. Do tej pory udało się wyposażyć ponad 20 placówek zdrowia.

Ostatnie wiadomości o firmie