1. Komunikaty

Tetra Pak wprowadza kompletną linię do przetwarzania białego sera typu feta

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© tetra pak

Linia jest kompletna i zawiera całkowicie zautomatyzowane i zintegrowane rozwiązanie zapewniające najwyższy standard bezpieczeństwa żywności i szybkość wprowadzania na rynek.

– Chcieliśmy, aby produkcja sera była jak najprostsza i umożliwić klientom odkrywanie nowych możliwości w przypadku białego sera. Korzystając z zamkniętego iw pełni zautomatyzowanego rozwiązania linii, bez ręcznego kontaktu z produktem, ułatwiamy klientom osiągnięcie rentowności, wysokiej wydajności i zminimalizowanie strat. Ponadto produkt jest bezpieczny dla żywności i gotowy do spożycia zaraz po zapakowaniu – powiedziała Joanna Majewska, Business Development Liquid Filled Cheese Line, Tetra Pak.

Wykorzystując ponad 45-letnie doświadczenie w przetwórstwie sera, Tetra Pak wprowadza tę linię, aby umożliwić producentom białego mleka i tradycyjnym producentom sera odkrywanie możliwości w obrębie białego sera. Światowy rynek serów ma wzrosnąć z 28 do 36,5 mld kg przy CAGR wynoszącym 2,4% do 2030 r., Ser świeży, w tym ser biały, stanowi 30% całkowitego wzrostu wolumenu do 2030 r.

Kompletna linia technologiczna została zaprojektowana do produkcji różnorodnej gamy produktów z białego sera, z wykorzystaniem sprawdzonych technologii, takich jak ultrafiltracja i mieszanie z wysokim ścinaniem, aby ułatwić klientom eksplorację nowego segmentu rynku i zwiększyć obecne możliwości produkcyjne. Linia technologiczna działa zarówno dla BAF (Bacteriological Acidified Feta), jak i GDL (Glucone Delta Lactone), stosując higieniczny i bezpieczny proces, aby zapewnić długi okres trwałości produktu.

© tetra pak

Ostatnie wiadomości o firmie