1. Kampanie
  2. Marketingowe
  3. Hochland Polska

Bez laktozy. Sama przyjemność! Nowa kampania Almette


Serki twarogowe Almette bez laktozy to nowa propozycja w asortymencie marki, wprowadzona na rynek w marcu. Mimo rezygnacji z laktozy, konsumenci nadal mogą cieszyć się przyjemnością smaku twarogowych serków puszystych. W połowie czerwca wystartowała kampania marketingowa pod hasłem: „Bez laktozy. Sama przyjemność!”. Kampania obejmuje emisję billboardów sponsorskich w TV, komunikację digital, social media oraz współpracę z influencerami. W ramach kampanii internetowej powstała seria materiałów video z historiami osób, które wybrały Almette bez laktozy.
 

Puszyste serki twarogowe Almette bez laktozy są propozycją dla tych, którzy ze względu na nieefektywne trawienie laktozy, nie mogą spożywać standardowych wyrobów mlecznych. Wybierając Almette bez laktozy, osoby te nie muszą rezygnować z nabiału i nadal mogą cieszyć się ulubionymi smakami.
Puszyste Serki Almette bez laktozy zachwycają niepowtarzalnym, pysznym smakiem, i naturalną lekkością. To gwarancja 100% przyjemności, którą można poczuć wszystkimi zmysłami. Właśnie tę przyjemność smaku produktów z nowej linii Almette bez laktozy, podkreśla za pomocą metafory telewizyjny billboard sponsorski.
Kampania digitalowa oparta jest na serii krótkich filmów, których bohaterami są osoby w różnym wieku i o różnym trybie życia. Seniorka, młoda matka, aktywny mężczyzna, kilkuletni chłopiec, dietetyk kliniczny i inni – wszyscy, którzy z różnych względów sięgnęli po Almette bez laktozy, cieszą się taką samą, wyjątkową przyjemnością smaku. Filmy są również dostępne na nowej, dedykowanej podstronie www.almette.pl/bez-laktozy/, która komunikuje produkty z linii bez laktozy.
Kampania obejmuje ponadto współpracę ze znanymi influencerkami, które przedstawią swoje motywacje dotyczące wyboru puszystych serków twarogowych Almette bez laktozy.
Kampania rozpoczęła się w połowie czerwca i potrwa do końca sierpnia 2020 roku. Za kreację spotu TV oraz digital odpowiada agencja Grasp Group. Zakup mediów prowadzi Value Media, a działania PR – agencja Quality PR.