VII Światowy Dzień Mleka

6 czerwca 2014 w Wysokim Mazowieckim tradycyjnie odbył się VII Światowy Dzień Mleka w Polsce Ogólnopolskie Święto Mleka. Część oficjalna: Mleczna Gala odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Obok na Placu zgromadzili się mieszkańcy miasta i okolic, którzy cały dzień bawili się przy muzyce i kabaretowych żartach.

Wywiad z Prezesem Zhejiang Moon and Star Trade
Skąd pomysł, aby z dalekich Chin szukać dostawców produktów mleczarskich w Polsce?
Chiny jako kraj i jako zwykli konsumenci otworzyli się na produkty z różnych stron świata. Co więcej konsumenci szukają bardziej bezpiecznych produktów dla siebie i swoich najbliższych.

Dlaczego szukają Państwo producentów w Polsce, a nie z Nowej Zelandii i USA, którzy są przecież bliżej?
Otwarcie się Chin na świat ma już 30 lat. Przez ten czas Chiny importowały żywność z USA, Nowej Zelandii, Australii i Europy. Ale my jesteśmy nową firmą, zarejestowaną w 2012 roku. Szukamy w Europie najlepszej jakości produktów, profesjonalnych partnerów i profesjonalnego podejścia do robienia biznesu.

Dlaczego wybrali Państwo polskiego partnera, Mlekovitę?
Wiele mediów zadaje to pytanie. Wybraliśmy Mlekovitę bo oferuje produkty bezpieczne o wysokim standardzie jakościowym. Poza tym Polska jest członkiem UE, a Chińczycy chcą produktów z Europy. Co ważne, w Polsce znajdują się dobre warunki klimatyczne do produkcji mleka, a Polska oferuje odpowiednią skalę produkcji i eksportu. Polskie mleko charakteryzuje się wysoką jakością, a to dla nas ważne.

Jak rozwija się Państwa współpraca z Mlekovitą?
W chwili obecnej koncentrujemy się na imporcie mleka UHT ze względu na długi termin przydatności do spożycia. W przyszłości planujemy również importować masło, jogurty i sery.Pedro Pereira da Silva, Country Manager, Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu Jeronimo Martins Polska
Pierwszy miliard obrotów w naszej współpracy oznacza 15 lat ciężkiej pracy, która wymagała wiele odwagi, determinacji i chęci, aby znaleźć najlepsze rozwiązania, najlepsze produkty, najlepszą jakość w najniższej cenie. Było to możliwe tylko dzięki dobremu zarządzaniu Prezesa Dariusza Sapińskiego. On ma zawsze wizję, która sprawia, że firma rośnie tak szybko jak to możliwe, ale w zrównoważony sposób. I to jest dla mnie wielka satysfakcja – pracować z Dariuszem Sapińskim osiągając wspólny sukces.

Wybraliśmy Mlekovitę jako ważnego partnera biznesowego, gdyż jest to firma uczciwa, o silnych, stałych wartościach, na której można polegać. Udało nam się uzyskać najlepsze produkty – wytworzone przez Polaków, w Polsce, dla Polaków.

Kiedy wspólnie osiągniemy drugi miliard?. Odpowiem: Bardzo szybko. Jak wspomniał Prezes Sapiński zrobimy to po swojemu: Krok po kroku, ale szybko.