Logistyka i przechowywanie: NewCold osiągnął kolejny etap inwestycji w Polsce

NewCold, globalny lider w dziedzinie zaawansowanej logistyki żywności, świętował osiągnięcie kolejnego kroku milowego w budowie najnowocześniejszego centrum logistycznego w Nowym Modlinie pod Warszawą. Wydarzenie Modlin Milestone Celebration zgromadziło przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw oraz organizacji rządowych, podkreślając strategiczne znaczenie tej inwestycji zarówno dla Polski, jak i Europy Środkowo-Wschodniej. 

Podczas wydarzenia goście mieli okazję zobaczyć postępy w budowie w Nowym Modlinie, a także zapoznać się z autorskimi technologiami NewCold, które będą zastosowane w nowym centrum. Wysoce zautomatyzowany obiekt, którego wartość szacowana jest na 112 mln euro, zapewni 90 nowych miejsc pracy i doda 94 600 miejsc paletowych, zwiększając całkowitą pojemność NewCold w Polsce do 207 200 miejsc paletowych. Nowy magazyn będzie jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów na świecie, umacniając pozycję Polski jako wiodącego europejskiego hubu logistycznego. 

copyrights: newcold

Szczególna dbałość i zaangażowanie NewCold w najwyższy poziom obsługi klienta doprowadziło do pomyślnego wdrożenia innowacyjnych rozwiązań dla polskiej piekarni Nowel. Piekarnia będzie strategicznie zlokalizowana w sąsiedztwie zautomatyzowanego magazynu NewCold, umożliwiając wydajne przechowywanie mrożonych produktów w nowym obiekcie. Dzięki międzynarodowemu zasięgowi, NewCold pomoże polskim producentom żywności uzyskać dostęp do nowych rynków.

– Dzisiejszy dzień to ważny krok w realizacji naszej wizji stworzenia jednego z najbardziej zaawansowanego centrum logistycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju gospodarczego Polski i regionu – powiedział Roberto Alessio, VP Business and Growth CEE.

NewCold kontynuuje rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłaszając plany budowy nowego obiektu w Bukareszcie w Rumunii. W pełni zautomatyzowany magazyn, wyposażony w najnowsze technologie, będzie oferował pojemność 87 000 miejsc paletowych. Kompleksowe rozwiązania logistyczne NewCold mają napędzać rozwój branży w tym regionie, podkreślając zaangażowanie firmy w rozwój lokalny i globalny.

Magazyn w Nowym Modlinie to druga inwestycja NewCold w Polsce. Pierwszy, zlokalizowany w Kutnie, jest obecnie rozbudowywany do dwukrotnie większej pojemności. Dynamiczny rozwój firmy stanowi o rosnącym zapotrzebowaniu na zaawansowane rozwiązania logistyczne dla produktów wymagających precyzyjnej kontroli temperatury. NewCold, wykorzystując zaawansowaną automatyzację, zapewnia całodobową obsługę na najwyższym poziomie, zwiększając jednocześnie odporność, zrównoważony rozwój i wydajność łańcucha dostaw żywności.