1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Carrefour z ofertą franczyzową dla hipermarketów

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© carrefour polska

Pierwszy wielkopowierzchniowy Carrefour w Polsce prowadzony przez niezależnego przedsiębiorcę i franczyzobiorcę sieci rozpocznie działalność w Bełchatowie już we wrześniu tego roku – komunikuje sieć Carrefour.

Pierwszy sklep franczyzowy Carrefour powstał w Polsce 2007 r. w segmencie convenience. Od tego czasu sieć otworzyła w Polsce ponad 700 sklepów w tym formacie, a także ponad 30 supermarketów franczyzowych, z których pierwszy powstał w 2018 r. Rozwój większego formatu nie tylko pozwolił firmie przyspieszyć ekspansję na polskim rynku, ale także pomaga jej rozwijać rentowność.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz partnerów biznesowych, Carrefour przygotował ofertę franczyzową dla największych sklepów w swoim portfelu – hipermarketów. Podobnie jak w przypadku formatu supermarketów, Carrefour będzie rozwijał ten segment zarówno otwierając z partnerami biznesowymi nowe sklepy, jak również przekazując im te już działające. Pierwszym hipermarketem franczyzowym Carrefour będzie hipermarket tej sieci mieszczący się w Bełchatowie przy ul. Kolejowej, który rozpocznie działalność w nowej formule już we wrześniu tego roku.

– Ofertę franczyzy hipermarketów Carrefour przygotowaliśmy dla przedsiębiorców posiadających własny lokal, ale także inwestorów, którzy chcieliby przejąć sklep już działający na lokalnym rynku. Oba te modele z sukcesem sprawdziły się w oferowanej przez nas od 2018 roku franczyzie w segmencie supermarketów. Mamy wielu zadowolonych partnerów, w tym również takich, którzy prowadzą z nami więcej niż jeden sklep, a w samym 2022 roku otworzyliśmy już łącznie 10 supermarketów franczyzowych Carrefour – mówi Marek Lipka, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy i Supply Chain w Carrefour Polska. – Co ważne, przekazując własny, funkcjonujący na rynku super- czy hipermarket, mamy pełną wiedzę na temat jego mocnych i słabych strony. Dane te udostępniamy naszym partnerom, a dzięki bliskiej współpracy, uzupełnieniu oferty o produkty i usługi z lokalnego rynku, a także dzięki zaangażowaniu naszych franczyzobiorców, wyniki takich sklepów rosną z tygodnia na tydzień. Jesteśmy przekonani, że format hipermarketów prowadzony w modelu franczyzowym, osiągnie podobny sukces na polskim rynku – dodaje Lipka.

Hipermarket Carrefour w Bełchatowie to sklep o powierzchni 3500 metrów, który został otwarty w 2020 r. Zatrudnia ok. 40 pracowników i oferuje klientom ponad 27.000 produktów. Wszyscy pracownicy obecnego sklepu Carrefour utrzymają zatrudnienie w nowej placówce franczyzowej. Hipermarket Carrefour w nowej odsłonie zarządzany przez franczyzobiorcę sieci będzie dostępny dla klientów od września br.

Warte przeczytania