1. Aktualności
  2. Polska
Nowa Zelandia

Fonterra zamknie fabrykę w Brightwater

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Nowozelandzka spółdzielnia mleczarska podjęła decyzję o zamknięciu zakładu wytwarzającego mleko w proszku do kwietnia 2023 r. Starzejący się zakład przetwarzał ostatnio już tylko około 0,25% całkowitego skupu spółdzielni przeznaczonego na pełne mleko w proszku. Fraser Whineray, Dyrektor Operacyjny w Fonterra zapewnił, że mleko będzie dalej skupowane i przetwarzane w zakładzie w Darfield, a restrukturyzacja produkcji jest zgodne z długoterminową strategią Fonterra.

– Wiemy, że podaż mleka z czasem maleje – powiedział Fraser Whineray. – Musimy mieć pewność, że w pełni wykorzystujemy każdą kroplę mleka i optymalizujemy nasze zakłady, aby dopasować się zarówno do popytu konsumentów, jak i dostępnej podaży. Częścią naszej długoterminowej strategii jest kierowanie większej ilości mleka do naszej działalności gastronomicznej i konsumenckiej, mniej na składniki. W związku z prognozowanymi kosztami kapitału i konserwacji, oznaczało totrudną decyzję o zamknięciu naszej fabryki mleka w proszku w Brightwater.

– Nieustannie pracujemy, aby nasze aktywa w całym kraju były tak wydajne, jak to tylko możliwe – dodał Dyrektor Operacyjny w Fonterra.

Warte przeczytania