1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Co już zrobiono, a co planuje się w Spomleku?

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Zarząd mleczarni zarządu mleczarni Spomlek (SM) będzie rozwijał inwestycje w zakresie konfekcjonowania serów, dowiaduje się portal forummleczarskie.pl. Mleczarnia kupi linię do krojenia serów w plastry i ich konfekcjonowania w wygodne opakowania jednostkowe.

Z ważniejszych zadań realizowanych w 2021 r. warto wymienić zakończenie inwestycji – zakup dwóch linii konfekcjonujących, jako modułów badawczych w ramach programu badawczego realizowanego z dofinasowania NCBiR. Mleczarni udało się wyeliminować wąskie gardła, a najbardziej wyeksploatowana linia została zastąpiona nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym zestawem.

Uzyskano zwiększenie zdolności przerobowej konfekcji o 30% obniżając koszty produkcji redukując zapotrzebowanie zatrudnienia o 17 etatów. Zakończeniem tego etapu będzie wstawienie kartoniarek za każdą linią konfekcyjną. Zadanie te zostanie zrealizowane w 2022 r.

Zakończono prace w modernizacjach oczyszczalni w Radzyniu i Chojnicach, w Młynarach wybudowano podczyszczalnię ścieków.

W 2021 r. kontynuowano realizację inwestycji w zakresie poprawy efektywności energetycznej. Zakupiono sprężarki z pełnym odzyskiem energii i poddano modernizacji układ przygotowania mleka kotłowego i wychłodzenia serwatki. Na obydwa zadania otrzymano ponad 260 Białych Certyfikatów. We wszystkich zakładach wykonano instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 320 kWp.

Mleczarnia dąży do utrzymania i rozwoju bazy surowcowej oraz doskonalenia metod wytwarzania i jakości produkowanych artykułów. Strategia firmy zakłada konsekwentne budowanie siły i wartości marek poprzez działania marketingowe i wizerunkowe.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania