1. Aktualności
  2. Polska
Ukraina

Ukraińskie mleczarnie przechodzą do pracy w trybie wojennym

Źródło: krivbass.city, olga jegorowa
Autor: Janusz Górski

Przykładem jest Zakład Mleczarski Nr 1 w Krzywym Rogu będący blisko linii zmagań wojennych. Służby prasowe Komitetu Wykonawczego Miasta Krzywy Róg poinformowały, że sytuacja w Krzywym Rogu w zakresie produkcji i dostaw podstawowych produktów spożywczych, w szczególności produktów mleczarskich, jest stabilna. O produkcji w zakładzie poinformował serwis krivbass.city. Jak podaje serwis, główny producent produktów mlecznych w mieście działa w trybie wojennym. Firma jest zaopatrzona w surowce, asortyment pozostaje na tym samym poziomie.

– Dziś sytuacja w Krzywym Rogu dotycząca dostępności niezbędnej żywności jest kontrolowana. W celu zapewnienia nieprzerwanego zaopatrzenia mieszkańców, producenci mleka i pieczywa przeszli na rozszerzony tryb pracy. W hurtowniach i w handlu sieciowym producenci zbóż i makaronów utworzyli strategiczne dostawy żywności i wody pitnej – powiedział Jurij Wiłkuł, p.o. Mera Krzywego Rogu.

Zakład Mleczarski Nr 1 Krzywy Róg produkuje 40 ton nabiału i produktów mlecznych. Firma dostarcza produkty w całym regionie Dniepropietrowska. 

– Od początku roku wyprodukowaliśmy ponad 1 400 ton produktów. W pierwszych dniach wojny nastąpił spadek produkcji o 30%, ale dziś produkcja się ustabilizowała, rozpoczęła pracę w stanie wojennym. Zachowaliśmy zespół – zatrudniamy 160 osób, wszyscy są specjalistami w swojej dziedzinie. Ludzie otrzymują wynagrodzenie na czas i w całości – powiedział Pawło Suchocki, po. dyrektora zakładu. 

Warte przeczytania