1. Aktualności
  2. Świat
Indonezja

Azjatycki Bank Rozwoju wspiera rozwój mleczarstwa w Indonezji

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© cimory

Azjatycki Bank Rozwoju (ADB) objął około 19,4 mln akcji o wartości 59,9 mld rupii indonezyjskich (4,2 mln USD) w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO) firmy Cisarua Mountain Dairy (Cimory) na Indonezyjskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. ADB wesprze wysiłki firmy mające na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych produktów mlecznych, poprawę dostępu konsumentów do pożywnej żywności oraz wspieranie źródeł utrzymania drobnych rolników.

Spółka Cimory, w sumie pozyskała 3,67 biliona rupii indonezyjskich (255 mln USD) poprzez ofertę akcji reprezentujących 15% wyemitowanego kapitału zakładowego spółki.

– Mleko to ważna branża w Indonezji, ponieważ większość mleka jest produkowana przez tysiące drobnych rolników, a zależność od importu jest znacząca, ponieważ krajowa produkcja nie zaspokaja popytu na produkty mleczne – powiedziała Carine Sophie Donges, Specjalistka ds. Inwestycji w sektorze prywatnym w ADB. – Dzięki tej inwestycji ADB i Cimory mogą współpracować w celu poprawy warunków życia rolników i dobrobytu na obszarach wiejskich, promowania integracji płci i wniesienia znaczącego wkładu w bezpieczeństwo żywnościowe.

Cimory jest spółką holdingową Grupy Cimory, wiodącego producenta i dystrybutora produktów mlecznych (w szczególności jogurtów i mleka smakowego) oraz żywności konsumpcyjnej (przetworzone produkty mięsne i jajeczne) o ugruntowanych markach domowych w Indonezji.

– Cieszymy się, że ADB uczestniczy jako główny inwestor w naszej ofercie publicznej – powiedział Farell Sutantio, Prezes Cimory. – Mamy silne relacje z ADB, które udzieliło pożyczki firmie Cimory na początku pandemii w zeszłym roku i nie możemy się doczekać dalszej współpracy z ADB, aby dodać wartość naszej działalności w jej wymiarze środowiskowym, społecznym i zarządzania, w tym zmniejszenia śladu węglowego i środowiskowego.

Cimory zamierza wykorzystać wpływy z IPO do sfinansowania organicznego rozwoju Grupy Cimory, zwiększając jej moce produkcyjne i dystrybucyjne do 2024 r.