1. Aktualności
  2. Świat

Bel zakończył transakcję z Grupą Lactalis

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski

Transakcja sprzedaży dotyczyła marki i działów Leerdammer Netherlands, Bel Italia, Bel Deutschland, Leerdammer oraz Bel Szostka Ukraine. Z drugiej strony Bel uzyskał szansę wykupienia pakietu udziałów Bel posiadanych przez Grupę Lactalis, co umocniło niezależny rodzinny model biznesowy Grupy Bel.

Leerdammer wpisuje się w strategiczne priorytety Lactalis oparte na rozwoju produktów wysokiej klasy i lokalności. Bel z kolei przyspiesza wdrażanie swojego planu polegającego na rozwoju trzech uzupełniających się segmentów rynku – mleczarskiego, owocowego i roślinnego.

Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Bel, Antoine Fievet, powiedział: – Jestem zachwycony sukcesem tej transakcji. Na początek otwiera ona nowe drzwi zarówno dla marek Szostka, jak i Leerdammer. Chciałbym podziękować wszystkim ich pracownikom i życzyć im wszystkiego najlepszego na przyszłość, ponieważ to oni budowali sukces marek przez ostatnie 20 lat. Jest to dla nas nowy krok, stanowiący podstawę naszego niezależnego, rodzinnego modelu biznesowego, który od początku istnienia naszej firmy był kluczowym czynnikiem sukcesu. Teraz możemy włożyć cały nasz wysiłek we wdrażanie naszej strategii dzięki dobrze zbilansowanej ofercie produktów mlecznych, owocowych i roślinnych, zgodnie z naszą misją firmy, aby promować zdrowszą i odpowiedzialną żywność dla wszystkich.

Prezes Grupy Lactalis, Emmanuel Besnier, potwierdził: – Przejmując Leerdammer i Szostkę, uzupełniliśmy naszą ofertę o szereg marek spożywczych, które konsumenci znają i kochają. Chcemy zmienić europejską markę Leerdammer w globalną, wykorzystując nasz ogólnoświatowy zasięg. Cieszymy się, że możemy powitać w naszej Grupie nowych pracowników, którzy wspierają ich serowy rodowód.

Transakcja daje Grupie Lactalis dobre perspektywy rozwoju we Włoszech i Niemczech, dzięki rozszerzeniu obecności firmy. Lactalis zdobywa przyczółek na holenderskim rynku serów dzięki dwóm zakładom produkcyjnym i lokalnemu skupowi surowca. Przejęcie Szostki umożliwia dalsze rozszerzenie działalności Lactalis na Ukrainie, na której działa od 25 lat. Około tysiąca pracowników z Holandii, Niemiec, Włoch i Ukrainy dołączy do Lactalis.

Ostatnie wiadomości o firmie