1. Aktualności
  2. Polska

Arla Foods o 28% zwiększyła przychody ze sprzedaży w Polsce. Lurpak +34%, Apetina +20%

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Jak dowiaduje się serwis forummleczarskie.pl polskie ramię firmy Arla Foods wyraźnie poprawiło wyniki finansowe, jednak firma wciąż musi pokrywać stratę z lat ubiegłych. Firmie Arla Foods udało się powiększyć przychody netto ze sprzedaży z 70,39 mln zł do 90,27 mln zł. Z tego kwota 75,51 mln zł pochodzi ze sprzedaży towarów, wynajem magazynu i konfekcja przyniosła 10,81 mln zł przychodu. Firma odnotowała zysk netto w wysokości 1,47 mln zł wobec 1,14 mln zł w 2019 r. Co warte odnotowania firma zapłaciła 3-krotnie większy podatek dochodowy niż rok wcześniej.

Arla Foods w Polsce jak dotąd bezboleśnie przeszła pandemię Covid-19, bo choć doznała istotnego zmniejszenia popytu ze strony klientów w kanale HoReCa, to jednocześnie zwiększyła wolumen dostaw do kanału hurtowego. Ceny towarów jak i kursy walut uległy podwyższeniu, co w następstwie może prowadzić do obniżenia wyniku Spółki za rok 2021 i kolejne lata – dodaje Firma.

Największy przyrost sprzedaży uzyskano dzięki rozszerzeniu dystrybucji napojów mlecznych Starbucks, a także poszerzeniu gamy produktów tej marki. W ofercie Arla Foods, oprócz tradycyjnych kaw smakowych, pojawiły się również produkty wegańskie. Dzięki szerszemu ofertowaniu kaw w butelkach i puszkach, które nie wymagają transportu w warunkach chłodniczych, zyskano możliwość zaistnienia w nowych kanałach sprzedaży typu drogerie (Rossmann i Superpharm).

Rok 2020 był dla Arla Foods w Polsce korzystny również pod względem rozszerzenia dystrybucji masła i miksów Lurpak. Osiągnięto 34% wzrost wolumenu sprzedaży produktów marki Lurpak. Działania wsparte kampanią marketingową przyniosły tytuł lidera w masłach premium. Kolejną marką, która przyczyniła się do wzrostu wolumenu ze sprzedaży, była marka Apetina, gdzie odnotowano 20% wzrost wolumenu w stosunku do roku ubiegłego, w szczególności w serkach kremowych oraz serach wiórkowanych.

Prezesem firmy w Polsce jest Renata Mirkowska-Andersen.

Ostatnie wiadomości o firmie