1. Aktualności
  2. Świat

Wielka Brytania: Aktywiści wegańscy i ekolodzy zablokowali największy zakład Arla Foods

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© animal rebellion, andrea domeniconi

50 protestujących z grupy Animal Rebellion zablokowało wejścia do największego zakładu mleczarskiego firmy Arla Foods w Aylesbury. Uniemożliwiło to dostawy świeżego surowca do dalszego przetworzenia. Sytuacja miała miejsce w poniedziałek o 5 rano. Aktywiści zabarykadowali się, a inni w tym czasie przykuli się łańcuchami do samochodu. Zablokowane zostało również centrum dystrybucji mleka w Buckinghamshire, które obsługuje 10% dostaw mleka w Wielkiej Brytanii. Aktywiście próbowali także zająć siedzibę WWF. Był to fragment większego protestu, który objął również Tower Bridge w Londynie.

Aktywiści zażądali, aby firma przeszła całkowicie na produkcję roślinną do 2025 r. Ich zdaniem hodowla zwierząt i związana z tym emisja metanu przyczynia się do znaczącej emisji gazów cieplarnianych. Ich zdaniem Arla Foods działa w sposób niewystarczający, aby to zmienić, a ich wpływ na środowisko jest porównywalny do niektórych firm wydobywających ropę.

Policja brytyjska zabezpieczyła miejsce protestu, a Arla Foods przypomniała, że zamierza do 2050 r. być neutralna klimatycznie.

Zakład był zablokowany przez 19 godzin.

Ostatnie wiadomości o firmie