1. Aktualności
  2. Świat

USA: Desery mleczne bez dodatków mają przyszłość: Szwajcarzy kupują kolejną firmę wytwarzającą desery mleczne

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© indulge desserts
© indulge desserts

Biznes słodkich mlecznych deserów wciąż pozostaje bardzo rozwojowy pomimo trendów nakazujących zdrowe, niskokaloryczne odżywianie. Dowodzi temu kolejne przejęcie szwajcarskiego giganta, tym razem w USA. O jakich deserach jednak mowa? Szwajcarscy mleczarze już dawno postawili na rozwój sprzedaży i promocję włoskich deserów, a działalność w tej dziedzinie określają jako filar strategiczny. Lista przejęć zrealizowanych przez Emmi tylko w obszarze deserów jest długa: w 2012 r. zakupiono we Włoszech firmę A-27. Od tego czasu trzy firmy (Rachelli w 2013 r., Italian Fresh Foods w 2017 r., Pasticceria Quadrifoglio w 2019 r.) zostały dokupione i już jako Emmi Dessert Italia stały się znaczącym dostawcą deserów w Europie. Przejęcie 87,7% udziałów w amerykańskiej spółce Indulge Desserts Intermediate Holdings rozszerza obecność Emmi na kraj o największym na świecie rynku deserów.

Przejmowana firma ma siedzibę w aglomeracji nowojorskiej, gdzie wytwarza szeroką gamę wysokiej jakości deserów i osiąga roczną sprzedaż na poziomie 80-90 mln USD. Przejęcie to otworzy dodatkowo nowe możliwości dystrybucji włoskich deserów. Transakcja podlega zwyczajowemu zatwierdzeniu organów antymonopolowych.

Urs Riedener, CEO Grupy Emmi skomentował to następująco – Dzięki Indulge Desserts nie tylko pozyskujemy wysoce innowacyjne i sprawne centrum produkcji deserów o silnej pozycji rynkowej, ale również otwieramy również nowe możliwości sprzedaży naszych produktów premium z Włoch.

Firma Indulge Desserts została założona w 1993 r. przez Johna Alaira Garcię, który założył biznes o nazwie Taste it Presents. Jego wizją było wyprodukowanie autentycznych włoskich deserów w USA. Wraz z wieloletnią Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju, Paulą Perlis, John Alair Garcia miał decydujący wpływ na imponujący rozwój firmy, przejmując fabrykę Cannoli o dołączając do firmy kolejne przedsiębiorstwa: Love&Quiches, Elegant Desserts oraz Joey's.

John Alair Garcia zachowa mniejszościowe udziały w Indulge Desserts i będzie kontynuował działalność na wyższym szczeblu kierowniczym podobnie jak Paula Perlis, wnosząc w ten sposób swoją wiedzę częścią zespołu.

Indulge Desserts wytwarza desery w 4 lokalizacjach na obszarze metropolii nowojorskiej. Firma oferuje szeroki wybór wysokiej jakości deserów amerykańskich i międzynarodowych. Desery te wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale także całkowicie naturalnym i rzemieślniczym wykonaniem bez dodatków. Ważnymi odbiorcami produktów Indulge Desserts są klienci z branży gastronomicznej (dystrybutorzy, hotele i restauracje), krajowi detaliści oraz sklepy internetowe, które cenią nie tylko jakość, ale także wysoki stopień elastyczności i innowacyjności.