1. Aktualności
  2. Polska

Apel do mleczarni Krasnystaw (OSM) o zmianę opakowań

Źródło: nowytydzien.pl
Autor: Janusz Górski

Jak podaje portal nowytydzien.pl w materiale pt: „Skazani na plastik” jeden z radnych powiatu, Leszek Janeczek zaapelował do mleczarni Krasnystaw (OSM), by wprowadziła do oferty mleko w szklanych butelkach, co mogłoby zdynamizować działania proekologiczne na terenie powiatu. Radny podkreślił, że tylko 15 tys. mieszkańców miasta spożywa produkty mleczarskie z 300 tys. plastikowych butelek rocznie. Mleczarnia odniosła się do apelu w piśmie Mirosława Fideckiego, Wiceprezesa mleczarni Krasnystaw (OSM). Dalej przytaczamy tę odpowiedź za portalem nowytydzien.pl

– Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie informuje, że w najbliższym czasie nie planuje stosowania opakowań szklanych, jako zamiennik istniejących obecnie rodzajów opakowań. Jest to spowodowane znikomym zainteresowaniem naszych głównych partnerów handlowych zmianą opakowań. Obecnie hurtownie i sieci detaliczne nie są przygotowane do ewidencjonowania i kaucjowania szklanych opakowań zwrotnych. Innym istotnym czynnikiem, mającym wpływ na pozostanie przy dotychczasowych opakowaniach, jest konieczność całkowitej wymiany obecnie eksploatowanych linii produkcyjnych, co wiązałoby się z ogromnymi wydatkami.

– Należy zaznaczyć, że ewentualna zmiana opakowań podniosłaby znacznie cenę produktów dla finalnego odbiorcy, co jest na chwilę obecną nieakceptowane.

Cały materiał na ten temat tutaj

Ostatnie wiadomości o firmie