1. Aktualności
  2. Polska

Ortec: Danone optymalizuje swój transport dzięki narzędziom ORTEC Routing and Dispatch oraz ORTEC Route Scheduling

Źródło: Ortec
Autor: Monika Czaplicka

Firma Danone jest wiodącym producentem produktów mlecznych. W 2017 roku zakończyła ona modernizację zakładu produkcyjnego w Bieruniu, specjalizującego się w produkcji wysokiej jakości jogurtów i serków. W roku następnym nawiązała współpracę z firmą ORTEC, liderem oprogramowania optymalizacyjnego oraz rozwiązań analitycznych.

Danone Polska planuje transport swoich produktów w kraju oraz pełni rolę centrum dowodzenia („control tower”) dla transportu międzynarodowego. Piętrzące się wyzwania, jak również potrzeba automatyzacji procesu planowania transportu krajowego i międzynarodowego sprawiły, że firma postanowiła skorzystać z narzędzi ORTEC do optymalizacji logistyki.

Rozwiązanie ORTEC Routing and Dispatch, wykorzystujące najnowocześniejsze techniki optymalizacji w logistycznych procesach biznesowych, ma zostać zastosowane w firmie Danone do usprawnienia planowania dystrybucji w całym kraju oraz do usprawnienia międzynarodowych przepływów, a narzędzie ORTEC Routing Scheduling ma zostać wykorzystane do celów analitycznych, analiz typu „co by było, gdyby” („what-if” analysis). Rozwiązania ORTEC zostaną zintegrowane z obecnymi systemami magazynowymi i transportowymi Danone tak, aby zmiana była w pełni dostosowana do architektury firmy.

Po wdrożeniu rozwiązania ORTEC firma Danone będzie mogła zaobserwować obniżenie kosztów transportu oraz lepszą organizację procesu planowania. Kluczowi użytkownicy w firmie Danone będą mieli przejrzysty przegląd wszystkich operacji transportowych. Na podstawie przechowywanych danych będą mogli tworzyć kompleksowe raporty wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem w zakresie Łancucha Dostaw.

Ostatnie wiadomości o firmie