1. Aktualności
  2. Polska

Premier Ewa Kopacz otwiera Centrum Badań i Rozwoju Mlekovity

Źródło: Mlekovita
Autor: Janusz Górski
© mlekovita

W dniu 13 października 2014 r. otwarto i poświęcono nową inwestycję w centrali Grupy Mlekovita. Zgodnie z założonym planem rozwoju firmy do użytku oddane zostało Centrum Badań i Rozwoju, którego uroczystego otwarcia dokonała Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz.
W ramach Centrum Badań i Rozwoju funkcjonuje najnowocześniejsze Laboratorium, Zakład Fizykochemii oraz Zakład Mikrobiologii i Bakteriologii, wyposażone w najwyższej klasy sprzęt. Zdaniem Premier Ewy Kopacz wyposażenie Centrum jest na miarę XXI wieku. Premier podkreśliła, że jest to przykład idealnego połączenia nowoczesnej myśli technologicznej i środków europejskich.

Mlekovita, jako najcenniejsza marka w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki i Lider Polskiego Mleczarstwa, stawiając na badania i rozwój oraz tworzenie innowacji, w 2014 r. utworzyła własne Centrum Badań i Rozwoju Mlekovita, które zajmuje całe pierwsze piętro nowego budynku – ponad 500 m2 i jest wyposażone w najnowszy sprzęt laboratoryjny o wartości ponad 2,8 mln zł, który w kwocie 999.500 zł jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Projekt „Zakup infrastruktury i urządzeń laboratoryjnych do Centrum Badań i Rozwoju Mlekovita” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Własne Centrum Badań i Rozwoju jest dla Mlekovity niezbędne do dalszego funkcjonowania, ponieważ firma o tak silnej pozycji potrzebuje ciągłego doskonalenia i rozwoju, aby utrzymać pozycję kluczowego gracza na rynku. Rolę tę zauważyła premier Ewa Kopacz, która stwierdziła, iż „Mlekovita to firma, z której możemy być dumni”, dodając, że „gdyby nie było wielkiego zaangażowania prezesa i pracowników, Mlekovita nie miałaby takiej pozycji, jaką ma obecnie”.