1. Wydarzenia

Anuga Food Tec

Data:19-22 marca 2024
Organizator:Koelnmesse
Lokalizacja:Kolonia, Niemcy

Obszerny program Anuga FoodTec 2024, wiodących światowych targów dostawców dla przemysłu spożywczego i napojów, dzięki licznym formatom wydarzeń, przekaże ważne impulsy do dialogu między branżami. W ten sposób nacisk położony jest szczególnie na główny temat „Odpowiedzialność”. Program branżowy organizowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Rolnicze (DLG) również podejmuje tematykę wyższego szczebla: dzięki kreatywnym, nowoczesnym formatom wydarzeń, takim jak „Science Slam”, „Open Expert Stage”, „Deep Dive” czy „Content Pro Contra”, oferuje różnorodne możliwości aktywnego zaangażowania i korzystania z rozległej wiedzy eksperckiej – priorytetem jest tutaj interakcja i międzynarodowe sieciowanie.

Scena Główna (Hala 9, B080/C081) przez cztery dni targów skupi się wokół tematu przewodniego „Odpowiedzialność” w łańcuchu dostaw żywności. Myśl skupiona wokół zrównoważonego rozwoju łączy się tym samym z odpowiedzialnością za rozwój innowacji i odpowiedzialną pracą we wszystkich procesach łańcucha tworzenia wartości. Tylko podejście holistyczne gwarantuje długoterminowe sukcesy: od branży dostawców, poprzez globalne zaopatrzenie w surowce, produkcję, pakowanie i logistykę, aż po gospodarkę energią lub wodą. Eksperci łańcucha dostaw żywności przedstawiają innowacyjne technologie, podejścia ekologiczne i społecznie akceptowalne procedury dotyczące przyszłości produkcji żywności i poddają je pod dyskusję. Spektrum tematyczne sięga m.in. od zrównoważonych opakowań, przejrzystych i społecznie akceptowalnych łańcuchów dostaw, alternatywnych białek, bezpieczeństwa żywnościowego, bezpieczeństwa żywności i zmian klimatycznych, ograniczania strat żywności, świeżości i intralogistyki poprzez optymalne zarządzanie energią i wodą po automatyzację, robotykę , cyfryzację i sztuczną inteligencję.

Etap Innowacji

Za pomocą jakich technologii i podejść które produkty spożywcze będą produkowane w przyszłości? Scena Innowacji (hala 5.2, C100/D119) postrzega siebie jako zespół doradców zajmujący się gospodarką jutra. Wspólnie z partnerami ze świata nauki, biznesu i sceny start-upów, wspólnie z zainteresowanymi gośćmi branżowymi tworzymy przyszłość na nowo. Tematy obejmują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii wytłaczania, podejścia do zrównoważonego rozwoju w łańcuchu tworzenia wartości żywności, rynki wzrostu, alternatywy dla mięsa i napoje na bazie roślin, duże zbiory danych, cyberbezpieczeństwo, konserwację predykcyjną itf.

Wydarzenie dotyczące przywództwa kobiet

Sukces wymaga różnorodności i wzorców do naśladowania. Podczas wydarzenia Female Leadership Event kobiety opowiadają o swojej ścieżce zawodowej i stojących przed nimi wyzwaniach oraz udzielają cennych wskazówek. W ten sposób szybko staje się jasne, jak ważna może być działająca sieć, w której łączą się kompetencje i wiedza specjalistyczna. Nacisk położony jest na profesjonalną wymianę i tworzenie sieci kontaktów. Wydarzenie odbędzie się w środę, 20 marca 2024 r. w godzinach 16.20 – 17.05. na scenie głównej (Hala 9, B080/C081).

Ceremonia wręczenia nagród: International FoodTec Award 2024

Nagrodą International FoodTec Award DLG i jej partnerzy honorują pionierskie osiągnięcia w zakresie innowacji, zrównoważonego rozwoju i wydajności w sektorze technologii żywności. W tym roku prestiżową nagrodą technologiczną wyróżnionych zostanie 14 innowacyjnych projektów z międzynarodowej branży spożywczej i zaopatrzenia w żywność. Cztery nowości otrzymały złotą nagrodę International FoodTec Award, a dziesięć wyróżniono srebrnym medalem. Ceremonia wręczenia nagrody International FoodTec Award odbędzie się we wtorek 19 marca 2024 r. w godzinach 17.30 – 19.00. na Scenie Głównej (Hala 9, B080/C081).